Oświetlenie w pokoju dziecięcym. Na co warto postawić?

Oświetlenie to bardzo istotny element każdego pomieszczenia. Nie sztuką jednak zamontować lampę w jakimkolwiek miejscu. Wszystko musi być odpowiednio przemyślane, zaplanowane, a model lampy musi zostać dostosowany do oczekiwań i potrzeb domowników. Jak to zrobić w pokoju dziecięcym? Mamy kilka pomysłów! Zostań z nami, a pokój Twojej pociechy będzie emanował blaskiem!

Lampy sufitowe, czyli kilka słów o oświetleniu głównym

Dziecięcy pokój to miejsce przeznaczone do zabawy, nauki, snu, a także spotkań z rówieśnikami. Jak się zatem domyślasz, nie ma mowy, by to pomieszczenie mogło być pozbawione oświetlenia głównego. Może to być zarówno klasyczna lampa sufitowa, jak i system reflektorów na szynie. Ważne jest to, aby światło było wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony, wówczas podczas wyboru możesz kierować się kolejną wytyczną, a mianowicie wyglądem.

Współczesne lampy dziecięce są bardzo efektowne, dlatego bez trudu dobierzesz coś do aranżacji pokoju swojej pociechy. Urządzając takie wnętrze, przemyśl dokładnie, gdzie powinno znajdować się główne źródło światła, a w jakich miejscach warto zastosować oświetlenie dodatkowe. Jeżeli zdecydujesz się na efektowną lampę sufitową, postaw na montaż w centralnej części sufitu. Dzięki temu strategicznie doświetlisz pozostałe kąty.

Lampy przy biurku oraz łóżku, czyli absolutny must have w pokoju dziecięcym

Konieczność montażu oświetlenia dodatkowego jest w dużej mierze uwarunkowana wielkością pomieszczenia. W pokoju dziecięcym istnieją jednak dwie strefy, w których takie wsparcie jest wymagane. Mowa tu o miejscu nauki, czyli biurku, a także strefie do spania, czyli łóżku.

W okolicach łóżka sprawdzą się doskonale kinkiety, które uprzyjemnią maluchowi zasypianie, a Tobie ułatwią czytanie bajek przed snem. Tak ciepłe, a jednocześnie słabe światełko zlokalizowane przy łóżku sprawią, że dziecko będzie się czuło bezpieczne i kochane.

Jak się zapewne domyślasz, najlepszym rozwiązaniem w strefie nauki będzie niewielka lampka biurowa. Aby nieco urozmaicić maluchowi tę przestrzeń, a tym samym sprawić, że nauka nie będzie taka straszna, postaw na malowniczy i fantazyjny model ze sklepu. 

Pokój dziecięcy to miejsce, które musi kojarzyć się z troską, miłością bezpieczeństwem i ciepłem. Stwórz swojemu maluchowi przestrzeń, która będzie emanowała wszystkimi wspomnianymi cechami i wykorzystaj do tego grę świateł. Satysfakcja gwarantowana!

Zapraszamy na Elampki.pl.

Redakcja stylidesign.pl