Klamki do drzwi aluminiowych – jakie wybrać?

Drzwi aluminiowe bardzo często montowane są w mieszkaniach i domach. Są one umieszczane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Są one bez wątpienia wizytówką każdego lokalu, dlatego tak ważny jest ich wybór. Oprócz nich, istotne są także klamki do drzwi aluminiowych. Wybierając te elementy, warto zastanowić się nad ich estetyką, materiałem, z jakiego są one zaprojektowane oraz ogólnym przeznaczeniem. W większości modeli, na wyposażeniu znajduje się ergonomiczny uchwyt bądź okrągła gałka. Całość montowana jest na eleganckim, stylowym i przedłużonym szyldzie.

Modne klamki w obecnych trendach architektonicznych

W obecnych trendach architektonicznych, modne są zarówno klasyczne czarne, białe, srebrne jak i również złote . Te wyżej wymienione kolory sprawdzą się idealnie w wielu różnych pomieszczeniach. W zależności od danej konstrukcji drzwi, można wybrać modele z węższym lub klasycznym, szerszym szyldem. Warto pamiętać o tym, że właśnie wąski profil najczęściej jest wybierany do drzwi aluminiowych. Wśród popularnych klamek do drzwi aluminiowych można wyróżnić gałki, gałko-klamki oraz charakterystyczne elementy z opcją podniesienia rękojeści do góry. Tego typu konstrukcje znajdują swoje zastosowanie zarówno w domu, biurze, na furtce przy ogrodzeniu jak i również w sklepie. Mogą one służyć do otwierania schowków, piwnic oraz innego rodzaju pomieszczeń. Profesjonalnie zaprojektowane klamki wyposażone są najczęściej w dwustronny, sprężynowy mechanizm odbijający.

Klamki z krótkim i podłużnym szyldem

Profesjonalnie zaprojektowane klamki do drzwi aluminiowych z całą pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżniają się one walorami użytkowymi oraz nieprzeciętną estetyką. Będą one doskonałym uzupełnieniem eleganckich drzwi w kolorze czarnym, stalowym, brązowym czy też białym. Tradycyjne klamki do drzwi aluminiowych mają na wyposażeniu śruby montażowe, które idealnie skręcają dwie klamki ze sobą. Nikt nie powinien mieć większego problemu z ich instalacją. W jaki sposób się je montuje na stałe? Otóż, można je wkręcać bezpośrednio w szyld, wówczas prezentują się one bardzo estetycznie. W zestawie montażowym, standardowo można znaleźć także trzpień łączący do zamka. Najczęściej występuje on w klasycznym wymiarze 8 x 8 milimetrów. W drodze podsumowania warto pamiętać, że klamki można wybrać z krótkim oraz podłużnym szyldem. W zależności od preferencji i danego rodzaju drzwi, można zdecydować się na inny wariant.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.