Jak wybrać najlepszy dzwonek do drzwi? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Pukanie komuś do drzwi, aby poformować o swojej obecności i zwrócić uwagę domowników, jest mało praktycznym i wręcz nietaktownym rozwiązaniem. W przypadku ogrodzonej posesji nie ma nawet szans, aby się do nich dostać, pozostaje czekać przed furtką ogrodową. Niezbędne będą wobec tego dzwonki do drzwi przewodowe i bezprzewodowe. Obecnie do wyboru jest mnóstwo modeli tego typu urządzeń, mogą mieć wiele dodatkowych funkcji. Nie trzeba nawet ograniczać się do klasycznego dźwięku ding-dong, bo dzwonek do drzwi może wygrywać wielorakie melodie, dzięki czemu każdy wybierze dla siebie coś odpowiedniego, zgodnie ze swoimi preferencjami.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze dzwonka do drzwi?

W każdym domu potrzebny będzie dzwonek do drzwi, aby wiedzieć, że ktoś przyszedł i przed nimi czeka. Kasacyjnej dzwonki są zasilane prądem sieciowym, wystarczy je właściwie podłączyć i gotowe. Jedynym problemem może być przerwa w dostawie energii elektrycznej, przez co dzwonek również nie będzie działać. Nie trzeba jednak martwić się o rozładowanie się baterii. Minusem dzwonków przewodowych jest okablowanie, które trzeba umiejętne rozprowadzić, a potem jakoś zakamuflować, aby nie szpeciło i było chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Trudno nie zauważyć kilkunastu metrów kabla. Zdecydowanie wygodniejsze i szybsze do zamontowania są dzwonki do drzwi bezprzewodowe. Ich montaż nie jest inwazyjny wystarczy je przykleić taśmą klejącą czy nawet powiesić. W zależności od wybranego modelu mogą mieć mniejszy lub większy zasięg. Niektóre dzwonki bezprzewodowe są zasilane bateryjnie, co jednak jest mało praktycznym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepszym okazują się akumulatorowe.

W przypadku dzwonka do drzwi znaczenie ma to, jaką wygrywa melodię. Jeśli ktoś stawia na klasykę, to może wybrać tradycyjny dźwięk ding-dong. Zaletą tego typu urządzeń jest ich prosta konstrukcja, co przekłada się na bezawaryjność i trwałość. Jeśli jednak ktoś chce słyszeć ładniejszą melodię po naciśnięciu dzwonka do drzwi, z pewnością nie będzie zawiedziony. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli elektronicznych, które obsługują do nawet kilkudziesięciu melodii różnej jakości. Trzeba jednak liczyć się z mniejszą trwałością i zawodności tego typu urządzeń. Przy wyborze dzwonka do drzwi należy mieć na uwadze też sposób jego uruchomiania – poprzez naciśnięcie przycisku lub na fotokomórkę. Istotnym parametrem jest głośność urządzenia, najlepiej aby była ona regulowana. Niektóre dzwonki do drzwi są wyposażone w kamerę, dzięki czemu można podejrzeć, kto znajduje się po drugiej stronie.

Redakcja stylidesign.pl