Wyjątkowy wystrój jadalni – oryginalne lustra

Jadalnia to miejsce w domu, o specjalnym znaczeniu. Nie każdy jest w stanie wygospodarować osobne pomieszczenie w domu na ten cel, ale jadalnię można zaadaptować w pomieszczeniu, które służy też innym celom. Szczególnie popularne stało się łączenie ze sobą salonu i jadalni w jednym pomieszczeniu albo jadalni i kuchni. W ten sposób można zaoszczędzić dużo miejsca i stworzyć dom przytulny, praktyczny i ergonomiczny.

Wystrój jadalni

Jadalnia powinna być urządzona ze smakiem i gustem, powinna też pasować do reszty wystroju domu, zwłaszcza do salonu czy kuchni, jeśli jest z tymi pomieszczeniami połączona. Wystrój może być dowolny, grunt by był spójny i efektowny.

Poza najważniejszymi meblami do tego pomieszczenia, takimi jak stół jadalniany i krzesła czy duża komoda, nie może w nim zabraknąć stylowych dodatków. Bardzo dobrze będzie w każdej jadalni wyglądało lustro na ścianie. Wybór w tej kwestii jest bardzo duży.

Jakie lustro powiesić w jadalni?

W jadalni można powiesić różne lustra, muszą one pasować do wystroju. Lustra do jadalni urządzonej w stylu glamour, powinny być bardzo eleganckie i efektowne. Muszą być bogato zdobione kryształkami i błyszczącymi kamyczkami. Najlepiej jeśli będą miały srebrną lub złotą ramę, może ona być wykończona brokatem.

Jeśli zaś chodzi o lustra do jadalni urządzonej w stylu klasycznym albo wiejskim, to wtedy warto postawić na lustro w prostej, drewnianej ramie. Rama może być specjalnie bielona albo postarzana, dzięki temu zyska się efekt przytulności i ciepła. Lustra w drewnianych ramach są proste w swojej postaci, ale stanowią też ciekawą ozdobę ściany.

Jeśli zaś ma się jadalnię urządzoną w stylu industrialnym, to koniecznie trzeba postawić na lustro w metalowej ramie. Najlepiej jeśli ta rama będzie w kolorze czarnym. Tak oprawione lustro jest wyjątkowe i niepowtarzalne.

Gdzie kupić lustro do jadalni?

Lustra do jadalni można kupić w wielu miejscach. Największy wybór można znaleźć w sklepach internetowych. Sklepy te oferują różnorodny wybór luster na każdą kieszeń i w każdym stylu. Dzięki temu bez problemu można dobrać lustro do wystroju swojej jadalni.

Koszt takiego lustra w głównej mierze zależy od jego stylu, wielkości, ciężkości i przeznaczenia. Lustra do jadalni powinny być dosyć duże, idealnie pasują powieszone nad komodą w jadalni. Wtedy wielkość komody powinna odpowiadać wielkości lustra, zwłaszcza jeśli chodzi o jego szerokość. W lustrze będzie się odbijał stół i krzesła czyli najważniejsze elementy tego pomieszczenia w domu.

Redakcja stylidesign.pl