Budowle ogrodowe – jakie wybrać?

Osoby mieszkające w domach posiadających ogrody pragną, aby to ich przestrzeń zapierała dech w piersiach przechodnią lub sąsiadom. Oprócz najpiękniejszych kwiatów oraz drzew i krzewów, chcą udekorować swój ogród ciekawymi budowlami. Niektórzy w tym celu korzystają z usług architektów inni szukają inspiracji w telewizji bądź na stronach internetowych.

Budowle ogrodowe prześcigają się w pomysłowości ich twórców

Bardzo popularne stały się budowle z kamienia, które dają zachwycający efekt naszego ogrodu. Oczywiście wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz funduszy jakie posiadamy na zrealizowanie planu. Budowle z kamienia niestety nie należą do najtańszych, jak również trzeba o nie odpowiednio zadbać, aby przykuwały pięknem przez lata. Źle zabezpieczone zachodzą mchem lub innymi nalotami, dlatego po stworzeniu monumentu, należy dowiedzieć się jak o niego dbać.
Kolejną możliwością są budowle z drewna w skład których wchodzą altany czy domki drewniane dla gości, które też mogą być ozdobą naszego ogrodu. Do nietypowych ozdób można też zaliczyć wiatę garażową, schowek na narzędzia czy drewniany domek dla dzieci. Firmy specjalizujące się w produkcji takich budowli, wymyślają coraz to nowocześniejsze obiekty. Przykładowe ceny takich propozycji wahają się od 1500zł za składzik ogrodowy do 70000zł za domki letniskowe

Różnorodne altany

Spory wybór na rynku jest również altan, które prześcigają się różnorodnością. Nowoczesna na tą chwilę, stała się altana żaluzjowa, gdzie istnieje możliwość zaprojektowania bocznych jej stron. Altany nie tylko zdobią nasz ogród, ale też mogą upiększyć nam budynek i tu z pomocą przychodzą nam tak zwane altany przydomowe. Mogą być również drewniane lub metalowe, te nowoczesne są łatwe w montażu, dlatego nie ma potrzeby zatrudniania fachowców do ich położenia.
Nowoczesne altany zrobią są z desek włókno- cementowych w dużej gamie kolorów do wyboru oraz posiadają warstwę izolacyjną, która sprawi, że będziemy się cieszyć piękną altaną przez długi czas.
Altana może posiadać różne kształty i wymiary, dlatego można sporo poeksperymentować z jej wyglądem. Niektórzy pokrywają je roślinnością co daje całej budowli ciekawy charakter, inni natomiast stosują wymyślne zasłony i oświetlenie, które przyda się w przypadku wieczornego spędzania czasu. Do ciekawych inspiracji, należy zaliczyć altanę wybudowaną tuż przy samym basenie, jest to bardzo piękna i nowoczesna metoda, która z odpowiednim oświetleniem zachwyci każdego. Inspiracji jest wiele od nas samych zależy, jaka budowla chwyci nas za serce.

Redakcja stylidesign.pl