Rolety rzymskie – kiedy warto na nie postawić?

Zasłonięcie okien jest podstawą w każdym domu czy mieszkaniu. Wieczorem zasuwamy okna, aby czuć się swobodnie i zachować swoją prywatność. W dzień to często konieczność, aby promienie słońca zbyt nie nagrzały pomieszczenia czy też nie odbijały się i nie raziły w oczy. Bez zasłonięcia okna nie byłoby by też mowy o komfortowym śnie. Jednak co jest najlepsze do powieszenia w oknach? Do wyboru jest cała masa opcji. Zasłony, firany… A może rolety rzymskie? Czy znasz to rozwiązanie? Jeśli nie, to przedstawiamy Ci jego zalety!

 Dlaczego warto kupić rolety rzymskie? 

Takie rozwiązanie można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Co ciekawe, nazwa tych rolet nie wzięła się znikąd! Wymyślono je właśnie w starożytnym Rzymie. Rolety rzymskie to połączenie zasady działania zwykłych żaluzji z zasłoną. Wykonuje się je z materiału, jak właśnie zasłony, jednak spuszcza się je na okno z góry. To idealne połączenie praktycznego rozwiązania z pięknym wyglądem. Roleta rzymska pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Jeśli chciałeś postawić na zasłony, jednak są one zbyt przytłaczające dla wnętrza, to takie rozwiązanie świetnie Ci je zastąpi. Są też proste w demontażu i czyszczeniu – po prostu je pierzemy! Co więcej, rolety rzymskie można dobrać odpowiednio do wymiarów okna. Nie będą więc zajmować więcej miejsca jak np. firany. 

 Zasłona czy roleta rzymska – co wybrać? 

Stając przed takim wyborem należy zadać sobie pytanie – jakie wnętrze posiadamy? Jeśli nasza przestrzeń jest duża, to możemy postawić na pierwszą opcję. Zasłona zajmuje dużo więcej miejsca, niż roleta rzymska. Trzeba mieć to na uwadze przy aranżowaniu całości. Z kolei rolety rzymskie są zdecydowanie bardziej praktyczne. Łatwo się je obsługuje, pierze i zmienia. Z zasłonami czy firanami, szczególnie tymi długimi, mamy dużo więcej zachodu. Rolety są też bardzo uniwersalne. Można wykonać je zarówno z materiału na zasłony, jak i firany. Zastąpią więc z powodzeniem obie te opcje. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią tkaninę, która będzie też pasować kolorystycznie. 

 Kiedy warto postawić na rolety rzymskie? 

Jak już pisaliśmy, rolety rzymskie sprawdzą się po prostu wszędzie. Jednak trzeba znaleźć miejsce, gdzie je kupimy. Nie są one tak dostępne i popularne, jak zasłony i firany. Jednak w Internecie na pewno znajdziemy wiele świetnych opcji od sprawdzonych sprzedawców. Można także zamówić takie szyte na wymiar. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystko będzie pasować wprost idealnie. Jest to najlepsza opcja, jeśli mamy niewymiarowe okna lub chcemy konkretny materiał, z którego zrobiona będzie roleta. Koniecznie sprawdź, co będzie najlepiej pasować do Twojego wnętrza. Rolety możesz mieć zarówno w sypialni, pokoju dziecka, salonie, jadalni, czy nawet w łazience! To po prostu idealne, uniwersalne i modne rozwiązanie – dla każdego stylu wnętrza. 

Redakcja stylidesign.pl