Pielęgnacja skrzydłokwiatu

Skrzydłokwiat, nie dość, że pięknie wygląda, to jeszcze doskonale oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, gdzie się znajduje, z toksyn lotnych. Ta piękna roślina ma wiele plusów, jest też łatwa w uprawie i pielęgnacji. Mimo to niektórym może przysporzyć niemałych problemów.

Jak więc pielęgnować ten kwiat?

– Skrzydłokwiat uwielbia dużą wilgotność powietrza. Jeśli w domu mamy suche powietrze, to dobrym pomysłem byłoby postawienie obok kwiatu butelkę z wodą.

– Roślina ta woli stanowiska jasne, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione.

– Skrzydłokwiat należy podlewać 2-3 razy w tygodniu, ale tylko odrobinę. Kwiat ten nie powinien mieć mokrych korzeni. Kwiat ten dobrze znosi chwilowe przesuszenie, lecz jego liście wtedy opadają, dlatego lepiej jest ustalić sobie dni, w których podlewamy naszą roślinkę.

Pielęgnacja skrzydłokwiatu

– Roślinę tę należy przesadzać co roku wiosną. Podłoże skrzydłokwiatu powinno być żyzne, próchnicze, przepuszczalne, luźne.

Skrzydłokwiat może kwitnąć przez cały rok, jeśli prawidłowo będziemy go pielęgnować. Wszystko, co trzeba zrobić, to przestrzegać zasad umieszczonych powyżej. Kwiat odwdzięczy się nam pięknymi, ciemnozielonymi liśćmi wraz z białymi kwiatami o delikatnym zapachu i oczywiście czystym powietrzem.

quality-home.pl

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.