Kwiaty – dekoracja stołu w jadalni

Stół w jadalni jest sercem domu, jest to miejsce rozmów rodziny, przyjaciół i znajomych. Często znajdujące się na nim dekoracje są związane z jakimś świętem lub urodzinami. Jednak stół w jadalni powinien być udekorowany w każdej porze roku.

Inna atmosfera

Odpowiednio dobrane ozdoby sprawią, że posiłki i spędzony przy nich czas nabierze innego charakteru. Każdy kto nas odwiedzi na pewno doceni dekoracje, którą sami stworzyliśmy. Dekoracje są również świetnym podkreśleniem każdej imprezy. Dzięki temu staje się ona tematyczna i wprowadza gości w odpowiedni nastrój. Stół powinien nie tylko być syto zastawiony, ale także odpowiednio przystrojony. Drewniany, szklany, metalowy czy kamienny, każdy w odpowiednim miejscu będzie wyglądał pięknie. Lecz pusty stół wygląda mało atrakcyjnie. Można go przystroić na różny sposób. Ozdoby na stole muszą jednak pasować do wnętrza domu. Dekoracja stołu w jadalni powinna zawierać w sobie elementy, które będą pasowały do rodziny, która tam mieszka. Najlepiej wyglądają dekoracje z kwiatów, jednak nie sztucznych. Najlepiej będą wyglądały żywe rośliny o różnych kolorach podkreślające wystrój wnętrz.Dobrze sprawdzą się białe kwiaty lub same zielone, które podkreślą egzotyczny wystrój domu. Stół nie może być zastawiony tylko dekoracją, ponieważ zepsuje to tylko wizerunek domu i wnętrza. Ozdoby powinny być odpowiednio dobrane i dodawać tylko stylu wnętrzu, a nie je zasłaniać.

Świece na stole

Świece również będą bardzo dobrym elementem dekoracji, wyglądają świetnie na stole, a wybór rozmiarów i wzorów jest ogromny. Musimy tylko pamiętać o tym aby spalone już świece zniknęły ze stołu, ponieważ będą go tylko szpecić. Tak samo jest z kwiatami. Mogą być one w doniczkach, ale również ścięte róże czy tulipany świetnie spełnią swoją rolę. Tutaj też należy mieć na uwadze, że takie dekoracje powinny być wymieniane gdy tylko zauważymy oznaki psucia się kwiatów. Najlepiej więc sprawdzą się kwiaty doniczkowe. Można tutaj zastosować na przykład przyprawy takie jak bazylia. Dzięki temu nie dość, że stół będzie wyglądał pięknie to jeszcze będzie przyciągał do siebie swoim zapachem. Taki wybór rośliny sprawdzi się także podczas spożywania posiłków, gdyż każdy będzie mógł urwać sobie listek i dodać do jedzenia. Jednak rośliny stojące na stole w jadalni nie mogą mieć zbyt intensywnego zapachu, ponieważ może to spowodować odmienny klimat. Zbyt intensywny zapach może także zepsuć posiłek. Dlatego właśnie na stół najlepiej spełnią się żywe kwiaty doniczkowe nie wydzielające zapachu bądź takie, które będą dawały świeży powiew np. bazylia czy mięta.

Redakcja stylidesign.pl