Duża szafa – łatwe przechowywanie

W każdym domu potrzebne są meble i miejsca do przechowywania rzeczy. Gromadzimy mnóstwo ubrań, butów, dodatków i wszelkich innych rzeczy, potrzebnych lub nie. Nasza szafa jest pełna nie tylko rzeczy, które nosimy aktualnie, ale też innych. Mieszczą się w niej rzeczy sezonowe – które nakładamy tylko latem lub tylko zimą. Poza tym, każdy chomikuje jakąś ilość rzeczy na później – takich które leżą i czekają aż powróci moda, aż ich właściciel schudnie i tak dalej. Wiąże się to z tym, że niemal w każdym kącie i w każdym pomieszczeniu mamy szafy, szafki, komody, półki, półeczki. Szczęśliwi, którzy mają miejsce na to, żeby jedno z pomieszczeń zaaranżować na garderobę i tylko tam przetrzymywać rzeczy.

Duża szafa

Ale nie każde mieszkanie jest w stanie pomieścić garderobę, a raczej nikt nie zrezygnuje z pokoju dla dziecka czy z sypialni, na rzecz garderoby. Świetnym rozwiązaniem jest w takim wypadku szafa na całą ścianę. W takim meblu znaleźć się mogą wszystkie, a przynajmniej większość rzeczy, które przechowujemy w domu. W zabudowie na całą ścianę umieszczamy wszystko, czego potrzebujemy do przechowywania. Znajduję się w niej więc zarówno półki górne i dolne, które pozwalają przechowywać ubrania i inne rzeczy, które składamy i odkładamy i takie, których nie prasujemy od razu po wypraniu. Górne półki w takiej szafie na całą ścianę idealnie nadają się do tego, żeby umieścić na nich rzeczy sezonowe, których nie potrzebujemy na co dzień. Wtedy sięgamy po nie dopiero jak nadejdzie dany sezon i przekładamy je na półki znajdujące się bardziej w naszym zasięgu.

Wieszaki

Poza półkami oczywiście w takiej szafie znajdują się też drążki na wieszaki. W zależności od tego, czy dużo rzeczy przechowujemy na wieszakach, tyle może być tych drążków. Jest to sposób na gromadzenie koszul i innych ubrań, które wymagają wyprasowania i takie oczekują na założenie, a także miejsce gdzie przetrzymujemy okrycia wierzchnie – kurtki, płaszcze, futra, kombinezony. Wszystko, co jest niezbędne pomieści się w takiej szafie. Ponadto, warto też zaplanować w niej szuflady. To jest rozwiązanie, które zapewnia wygodę i dobrą organizację w przypadku małych rzeczy. Można w niej poukładać przede wszystkim bieliznę i mieć dzięki temu dobry dostęp do całego asortymentu bielizny, jaki posiadamy. W szufladach można też przechowywać takie rzeczy jak akcesoria i dodatki: paski, krawaty, biżuterię, a nawet kosmetyki czy środki higieniczne, o ile tylko szuflada będzie dobrze odseparowana od ubrań. W szufladzie możemy wszytko poukładać w taki sposób, żeby było od razu widoczne po jej otwarciu, dlatego jest to świetne rozwiązanie. Szafa na całą ścianę pomoże Ci w dobrym zagospodarowaniu twoich rzeczy.

Redakcja stylidesign.pl