Stylowe meble amerykańskie

Meble stylowe to meble, które mają swój uniwersalny styl i wyrażają swój charakter. Takim właśnie określeniem niezaprzeczalnie możemy nazwać meble amerykańskie. Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem amerykańskiego wystroju wnętrzu, czy nie, tak urządzone pomieszczenie przyniesie wewnętrzny spokój i warunki do relaksowania ciała i umysłu. Wnętrza w stylu amerykańskim bowiem charakteryzują się harmonią, są przestrone i udekorowane licznymi dodatkami. Czym jeszcze się wyróżniają? O tym w dalszej części naszego artykułu. 

  1. Meble amerykańskie – co je wyróżnia?
  2. Stylowe meble – co charakteryzuje amerykański styl?

Meble amerykańskie – co je wyróżnia?

Meble amerykańskie przykuwają uwagę, a to dlatego, że są one masywne i pięknie wykończone zdobieniami. Warto dodać, że są one niezwykle uniwersalne, co sprawia, że stają się ponadczasowe. 

W amerykańskich wnętrzach na ścianach wiszą obrazy i lustra powiększające optycznie metraż. Okna zdobią zaś ciężkie i grube zasłony, a podłogi dywany, wykładziny lub błyszczące drewniane parkiety. Na stołach królują obrusy, zaś komplety wypoczynkowe do salonów zdobi tapicerka skórzana lub materiałowa. W salonie witają nas komody na eleganckich nóżkach, a wchodząc do jadalni zwracamy uwagę na ogromy stół, który zaprasza do wspólnego jedzenia.

Całość wszystkich pomieszczeń dopełniona jest wzorzystymi poduszkami, dużą ilością zdjęć na ścianach i listwami przysufitowymi. 

Stylowe meble – co charakteryzuje amerykański styl?

Jak można zauważyć amerykański styl to ogrom dodatków, ozdób, tekstyliów i mebli. Mimo to, pomieszczenia te nie są zagracone i mają swój przytulny styl. To wszystko dzięki ogólnej symetrii, harmonii i elegancji, jaka charakteryzuje styl amerykański. 

Oprócz harmonii, przestronności i licznych dodatków styl amerykański cechuje się również stonowanymi kolorami oraz elementy drewna, dzięki czemu wnętrze jest ciepłe dla oka. Styl prezentuje figurki, świeże kwiaty oraz inne bibeloty na półkach, zabytkowe wazony i zegary, ekskluzywne meble, a także meble klasyczne. 

Charakterystycznymi elementami wyposażenia mieszkania amerykańskiego są na przykład:

  • Szerokie parapety pod oknami, które spełniają funkcję siedziska. Montuje się je często w sypialni bądź pod oknem w salonie. 
  • Open space, czyli połączenie salonu z kuchnią, co sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe.
  • Sypialnia w stylu królewskim, którą charakteryzuje duże łóżko w środkowej części sypialni, ogromna ilość koców, poduszek i koniecznie wykładzina na podłodze.
  • Przestronna kuchnia z wyspą na środku, która łączy w sobie wygodę, funkcjonalność i wygląd jednocześnie.

Urządzając mieszkanie w stylu amerykańskim, należy pamiętać także o zachowaniu porządku w pomieszczeniach. To właśnie sprawia, że amerykański styl  jest tak popularny i cieszy się tak dużym uznaniem na całym świecie. 

 Bazując na pomysłach zachodniej estetyki możemy śmiało stworzyć pod własnym dachem eleganckie i przytulne wnętrze o ponadczasowych charakterze.   

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *