Idealne zasłony do wnętrza – jakie wybrać?

Do zasłonięcia okna można wykorzystać różne produkty. Jedni stawiają na rolety, inni na żaluzje, a jeszcze inni na zasłony. My jesteśmy zdecydowanie fanami zasłon. Mają one w sobie estetykę, przytulność, a także praktyczne walory. Wszystko to razem sprawia, że zasłony są naprawdę najlepszym wyborem do większości wnętrz. Do wyboru jest wiele materiałów, wzorów i wykończeń. To bogactwo możliwości pozwala na dobranie idealnych zasłon do danego wnętrza. Jednak na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Co warto mieć, a co nie jest do końca dobrym rozwiązaniem?

 Zasłony okienne – jakie są ich rodzaje? 

Zasłony okienne dzielimy przede wszystkim ze względu n materiał. Mamy do wyboru satynę, len, bawełnę lub sztuczne tkaniny. To, jakie zasłony okienne powinniśmy wybrać zależy głównie od stylu wnętrza oraz poziomu nasłonecznienia okna. Z pewnością grubsze materiały pozwolą na większe zaciemnienie i utrzymanie optymalnej temperatury. Cieńsze materiały sprawdza się we wnętrzach, w których mocne i ciemne tkaniny będą zbyt przytłaczające. Trzeba wziąć pod uwagę także cenę. Satyna czy len będzie zdecydowanie droższa od sztucznych tkanin. Dlatego dobrze przeanalizuj dostępne opcje i swój budżet. Na tej podstawie wybierz najdogodniejszą opcję. 

Zasłony do salonu – jakie najlepiej wybrać? 

Salon to jedno z tych miejsc, gdzie zasłony mogą sprawdzić się naprawdę idealnie! Do wyboru mamy różne typy tego produktu. Pierwszym są zasłony zaciemniające. Jeśli Twój salon jest mocno nasłoneczniony, to będą one najlepszym rozwiązaniem. Do wnętrza nie będzie wpadać za dużo promieni słonecznych, nie będą się one odbijać od ekranu telewizora, a w pomieszczeniu nie będzie za gorąco. Takie zasłony będą też idealne do sypialni, aby komfortowo się wysypiać. Jeśli produkt zaciemniający jest zbyt mocny, to można postawić także na opcję pół zaciemniającą. Dzięki takim zasłoną salon będzie odpowiednio doświetlony, ale jednocześnie ilość promieni słonecznych będzie kontrolowana. Ten typ jest najczęściej wybierany do takiego pomieszczenia, a także do gabinetów i pokoi dziennych. Ostatnie są zasłony dekoracyjne. Tutaj liczy się przede wszystkim ich kolor, materiał i wykonanie. Jeśli zależy Ci głównie na względach estetycznych, to będzie to najlepsze rozwiązanie. 

Co wybierzesz do swojego domu? Zasłony okienne dopasowane do Twoich wymagań 

Zasłony okienne występują pod naprawdę wieloma formami. Dzięki takiej mnogości opcji możemy wybrać idealny produkt dostosowany do naszych potrzeb. Zasłony mogą pełni funkcję praktyczną i jednocześnie dekoracyjną. Połączenie obu tych cech pozwala osiągnąć najlepszy efekt. Dlatego wybierz najlepszy materiał oraz typ zasłon, a następnie dopasuj ich wygląd do swojego wnętrza. Z pewnością będą prawdziwą ozdobą! Co więcej, pozwolą zachować optymalne nasłonecznienie we wnętrzu, komfortowo się wyspać, a także utrzymać odpowiednią temperaturę! 

Redakcja stylidesign.pl