Kawalerka też może być przestronna

Kawalerka to mieszkanie składające się z jednego pokoju i aneksu kuchennego. Czasem można spotkać kawalerki z odzielną sypialnią albo z sypialnią, która jest jednocześnie salonem. Metraże kawalerek wynoszą od około 20 metrów do około 40 metrów kwadratowych. Jest to rozwiązanie idealne dla osób bez rodziny, dla pary lub singla. Popularność kawalerek jest wciąż duża a inwestycja w ten rodzaj mieszkania jest niezwykle opłacalna-nawet jako opcja pod wynajem. 

Ceny kawalerek

Ceny kawalerek kształtują się różnie-zależnie od miasta oraz okolicy-kawalerka w centrum Warszawy kosztować będzie 2 razy więcej niż nowe mieszkania w Lublinie o metrażu znacznie większym niż warszawska kawalerka. 

Ceny kawalerek w mniejszych miastach oscylują w granicach od 250 tys złotych w górę. Zależnie od standardu wykonania oraz innych cech ceny mogą się różnić. W stolicy można znaleźć kawalerki w centrum nawet za pół miliona złotych. Kawalerka kawalerce nierówna-niektóre kawalerki mają kilkanaście metrów więcej-różnica między kawalerką, co ma 25 m a 40 jest bardzo odczuwalna. Standard wykończenia również ma wpływ na cenę końcową mieszkania. 

Aranżacja kawalerki 

Urządzanie mieszkania jednopokojowego wymaga wyobraźni oraz przede wszystkim-by projekt mieszkania był sensowny i pozwalał właścicielom zachować komfort życia.

Co ułatwi funkcjonowanie w kawalerce?

  • Szafa na całą ścianę, w wysokości od podłogi do sufitu. Takie zabudowanie skutecznie oszczędza przestrzeń, którą zajęłyby inne meble. W zabudowanej szafie własnego projektu jest możliwość dostosowania jej wnętrza. Jeżeli potrzebne jest więcej szuflad niż półek-wystarczy to skonsultować z osobą, która wykonuje szafe na zamówienie. Zabudowane szafy pomieszczą wszystkie ubrania, okrycia wierzchnie i zmieszczą nawet sprzęt domowy typu żelazko czy odkurzacz. 
  • Podobnie jak szafa, górne szafki nad blatami w kuchni też powinny sięgać samego sufitu. Daje to o wiele więcej przestrzeni do schowania przyborów kuchennych i zapobiega powstawaniu zbędnego kurzu na szafkach. 
  • Meble wielofunkcyjne to idealna opcja budżetowa na wyposażenie mieszkania. Narożniki w salonie skutecznie naśladują eleganckie kanapy a w ciągu nocy są wygodnym łóżkiem dla dwojga. Warto pomyśleć także nad wyspą kuchenną, która może służyć jako miejsce do przygotowywania posiłków a także jako stół. W środku wyspy można schować także kuchenne sprzęty i przybory. 
  • Gdy metraż kawalerki nie pozwala na swobodne suszenie prania na tradycyjnej stojącej suszarce do prania, warto rozważyć kupno pralki z suszarką 2w1. Rozstawienie manualnej suszarki w mieszkaniu może być problematyczne, gdy plan mieszkania np. 40 metrowego posiada dwa mniejsze pokoje. Warto wziąć to urządzenie pod uwagę, szczególnie wariant 2w1. 

W Internecie można znaleźć wiele inspiracji na urządzanie mieszkań. W aranżacji mieszkania pomogą także doświadczeni architekci, którzy dzięki swojemu doświadczeniu wyciągną z małego mieszkania to, co najlepsze.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.