Niezbędne akcesoria meblowe – jak w ciekawy sposób urozmaicić wygląd oraz funkcjonalność swoich mebli?

Meble stanowią nieodłączny element każdego dobrze zaprojektowanego pomieszczenia. Mają one za zadanie nie tylko być pojemne, wygodne w użytkowaniu oraz pomagające dobrze zagospodarować każdy centymetr niewykorzystanej przestrzeni. Dodatkowo powinny także wprowadzać przytulny, ciepły klimat w naszych domach. Efektownie wyglądające umeblowanie może również wywrzeć bardzo pozytywne wrażenie na nowo poznanych osobach odwiedzających nasz dom. W jakie akcesoria meblowe warto się zaopatrzyć? Gdzie szukać funkcjonalnych dodatków w atrakcyjnych cenach? Czy kryształowe gałki zamiast tradycyjnych klamek to dobry pomysł? Poniżej kilka niezbędnych informacji!

Dobrze prezentujące się meble – ciekawe akcesoria

Jednym z coraz częściej spotykanych w polskich domach, przyciągających uwagę akcesoriów są kryształowe gałki, zastępujące zwyczajne klamki. Tego typu produkty dostępne na stronie https://tomex365.pl/ doskonale sprawdzą się w sypialniach jako dodatek do toaletki, szuflad oraz oczywiście drzwi. Oprócz tego możemy wykorzystać je, np.: w nowoczesnych salonach, bądź łazienkach. W połączeniu z kryształowym żyrandolem lub dużą ilością luster idealnie wkomponują się w całą aranżację nawet minimalistycznego wnętrza. Ich zastosowanie w nasłonecznionych pomieszczeniach, może być idealnym wyborem, ponieważ gdy słońce świeci pod odpowiednim kontem, klamka rzuca na ściany i podłogę piękne, tęczowe promienie.

Jak urozmaicić meble kuchenne?

Kuchnia, często nazywana także „sercem domu” powinna prezentować się jak najlepiej. Jeśli dotychczasowy wygląd tego pomieszczenia staje się dla nas nudny i przytłaczający, jednakże nie chcemy wymieniać całego umeblowania, dobrym pomysłem może okazać się zakup nowego blatu kuchennego. W przypadku kiedy dysponujemy nieco większymi środkami finansowymi, możemy postawić na marmurowe blaty kompaktowe. Ów blaty przeważnie występują w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu ich dopasowanie do wystroju kuchni nie powinno stanowić dla nas większego problemu. Stawiając na modne, wytrzymałe surowce, do jakich oczywiście zalicza się marmur, będziemy mogli cieszyć się nowo wyglądającym blatem dobrych kilka lat.

Segregator na odpady — czyli jak uczynić kuchnię bardziej funkcjonalną?

Jeśli zależy nam na dobrze zagospodarowanej, nowoczesnej, ale przede wszystkim komfortowej kuchni, warto pamiętać o kilku osobnych pojemnikach na:

  • papier,

  • szkło,

  • tworzywa sztuczne i metale,

  • odpady organiczne.

     W celu zużycia niewielkiej ilości miejsca możemy wybrać innowacyjne segregatory, umieszczone w jednej z szafek kuchennych. Takie rozwiązanie pozwoli nam na zachowanie estetycznego wyglądu pomieszczenie oraz jego czystości.

Prowadnice kulkowe — czy warto je nabyć?

Zastosowanie prowadnic kulkowych w meblach sypialnianych, kuchennych oraz łazienkowych ma za zadanie upłynnić zamykanie lub otwieranie szuflad. Jak wiadomo, każdemu z nas zdarza się zapomnieć i zamknąć szufladę z użyciem zbyt dużej siły. Niestety w niektórych przypadkach na dłuższą metę może to skutkować uszkodzeniem mebli. Prowadnice kulkowe ograniczają szkody mogące powstać na skutek tego rodzaju „wypadków”, gdyż skutecznie ułatwiają płynne zamykanie, bądź otwieranie szuflad. Zazwyczaj są one montowane w sposób niezaburzający pierwotnego wyglądu mebli (od dolnej krawędzi skrzyni). Możemy dopasować je do szafek z wysuwem częściowym i pełnym. Prowadnice kulkowe utrzymuj dość duży ciężar, przez co powinny sprawdzić się nawet w niewielkich sypialniach, gdzie szuflady muszą pomieścić mnóstwo przedmiotów.

Materiał zewnętrzny

Redakcja stylidesign.pl