Nowoczesne doniczki a uprawa roślin

Rośliny doniczkowe w naszych domach stanowią jeden z najważniejszych elementów jeśli idzie o wystrój domu. Wszak możliwości mamy tak wiele na dzień dzisiejszy, że ciężko wybrać te rośliny, które byłyby najładniejsze.

Problem z zakupem

Czasami, nie wiem jak Ty, ale Ja tak przynajmniej mam, że jak wchodzę do sklepu ogrodniczego mam problem z dokonaniem wyboru i najchętniej kupiłabym wszystko. No ale, że budżet mi na to nie pozwala pozostaje mi jedynie zakup roślin na które obecnie mnie stać. W sklepach ogrodniczych mamy spory wybór zaczynając od roślin a kończąc na różnorakich akcesoriach na przykład mam na myśli nowoczesne doniczki, drabinki, pojemniki na wodę, systemy do zraszania, podlewania czy też osłonki. Do wyboru – do koloru. Warto mieć na uwadze, że rośliny doniczkowe mogą sprawić wiele dobrego w naszych domach. Mam tutaj na myśli nie tylko poprawę walorów estetycznych, ale i również to, że rośliny mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Wszak zielony kolor uspokaja człowieka, dlatego lekarza kiedy przeprowadzają operację mają zielone kitle. Kolor zielony również lubi nasz wzrok. Nie męczy się tak jak w przypadku innych kolorów.

A jakie rośliny możemy uprawiać w naszych domach?

Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Mogą to być storczyki, które są niezwykle popularne, zwłaszcza obecnie ze względu na niewielkie wymagania co do ich uprawy. Do tego paprocie, które nie potrzebują zbyt dużej ilości światła, dlatego dobrze sprawdzą się w łazienkach czy też kuchnia – wysoka wilgotność albo kaktusy – te z kolei w przeciwieństwie do paproci uwielbiają suche powietrze a więc nadadzą się idealnie dla wszystkich zapominalskich i początkujących ogrodników. W domu można również uprawiać róże, ale są to dosyć wymagające kwiaty. Kluczem w ich uprawie jest oszczędne podlewanie. To samo tyczy się figowców. Bardzo dobrze w naszych mieszkaniach również radzi sobie begonia o dekoracyjnych liściach bądź bluszcz. Te rośliny również nie wymagają zbyt obfitego podlewania. Jeżeli nie chce Ci zraszać roślin – zachęcam do uprawy fiołka afrykańskiego. Roślina ta posiada omszone liście, które nie lubią. wody. Wystarczy fiołka jedynie podlewać w odpowiedni sposób i to wszystko. Jeżeli idzie o rośliny, które ciężko uprawiać w domu, to przede wszystkim różnorakie rośliny tropikalne na przykład palma kokosowa czy też banan. Z bananem jest o tyle trudniej, że roślina potrzebuje do prawidłowego wzrostu niemalże 100% wilgotności powietrza co jest niewykonalne. Człowiek w takich warunkach nie byłby wstanie w swobodny sposób oddychać a co dopiero funkcjonować. Banan ma wręcz na odwrotnie. Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do zakupu roślin doniczkowych.

Redakcja stylidesign.pl