Rodzaje lodówek, czyli 3 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem lodówki

Wybór właściwej lodówki nie jest prosty – rynek oferuje tak różne rodzaje lodówek, jak różne są potrzeby kupujących. Opowiemy wiec dziś o kilku najchętniej wybieranych lodówkach i podpowiemy, jakie aspekty należy przenalizować przed dokonaniem wyboru.

Dopasuj sprzęt do pomieszczenia – jaką lodówkę wolnostojącą wybrać?

Decydując się na zakup lodówki najważniejszym parametrem, jaki bierzemy pod uwagę powinien być oczywiście je rozmiar. Wielkość lodówki nie powinna przekraczać możliwości Twojej kuchni, jednak powinna posiadać wystarczająco dużo miejsca do przechowywania żywności w ilości spełniającej potrzeby wszystkich domowników. Warto też zastanowić się, czy powinna to być lodówka wolnostojąca czy skorzystać z opcji lodówki do zabudowy. Ciekawą możliwością może być też wybór lodówki typu side, jednak zwykle posiada ona nieco większe gabaryty od standardowej lodówki wolnostojącej, ale również funkcję dwustronnego otwierania drzwi.

Siła chłodu – wybór chłodziarko-zamrażarki

Większość typów lodówek posiada dziś komory zamrażające. Jest to doskonały sposób na długotrwałe zachowanie świeżości produktów przy użyciu bardzo niskiej temperatury. Komora mrożąca może znajdować się w dolnej lub górnej części urządzenia w zależności od potrzeb. Przy wyborze tego typu lodówki zwróć jednak uwagę na jej zużycie energii. Wyznacznikiem tego parametru będzie klasa energetyczna, gdzie typ AAA jest najbardziej energooszczędny. Warto też zainwestować w technologię no frost, jaką posiadają na przykład lodówki Samsung. Zapewniają one równomierne chłodzenie i nie wymagają regularnego rozmrażania.

Wielofunkcyjność w Twoim domu, czyli dodatkowe funkcje i najlepsze lodówki

Przy zakupie lodówki może wybierać również spośród wielu dodatkowych funkcji. Z pewnością przydatny może okazać się alarm otwartych drzwi, który posiadają lodówki Whirlpool. Niektóre modele posiadają również komory świeżości, które pozwalają na dłuższe przechowywanie warzyw i owoców. Nowoczesne rozwiązania pozwalają też eliminować nieprzyjemne zapachy za pomocą obiegu powietrza. Natomiast powłoka antybakteryjna pomaga w utrzymaniu sterylnych warunków wewnątrz urządzenia. Dłuższą świeżość produktów pozwoli też zachować regulator temperatury i panel sterowania, dzięki któremu producenci lodówek umożliwiają użytkownikom kontrolę nad warunkami panującymi w komorze chłodziarki. Każda dobra lodówka powinna też posiadać specjalne komory, których parametry można ustawiać niezależnie od siebie. Kolejna przydatna funkcja to również dystrybutor wody pozwalający nie tylko uzyskać świeżą wodę, ale też kostki lodu do napojów. Umożliwi to zaoszczędzenie miejsca w zamrażarce, co jest korzystne zwłaszcza, jeśli lodówka posiada niewielkie rozmiary.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.