Pomysł na kuchnię – standardowa czy ekskluzywna?

Wykańczając nowe mieszkanie albo też robiąc remont w mieszkaniu, które wymaga odświeżenia można nadać zupełnie nowy efekt i styl. Ważnym elementem każdego wnętrza są meble.

Salon z kuchnią

Współczesne budownictwo bardzo często przewiduje takie ustawienie pomieszczeń, w którym salon połączony jest z kuchnią, która stanowi wtedy aneks kuchenny otwarty na przestrzeń dzienną. Warto wtedy dobrać wystrój obu połączonych z sobą pomieszczeń, tak aby stworzyć jednolity efekt pięknego wnętrza. Niewątpliwie ważnym elementem są meble. W przypadku salonu z aneksem kuchennym cennym i dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie zestawu takich samych mebli w obu pomieszczeniach. Zastanawiamy się nad ogólnym wizerunkiem, jaki chcemy osiągnąć – czy ma to być wnętrze raczej w stylu nowoczesnym, oryginalnym, zachwycającym pomysłowością i z ciekawą paletą barw, czy też stawiamy raczej na klasyczne rozwiązania. Ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem są meble w kolorze czarnym. Chociaż w obecnych katalogach w większości znaleźć można wystroje wnętrz urządzone we wszelkich odcieniach bieli, jasne, jak najjaśniejsze, to rozwiązanie uwzględniające inne kolory będzie ciekawą alternatywą i odmianą. Ekskluzywna czarna kuchnia może nawiązywać do wystroju salonu, jeżeli jest z nim połączona, bądź też stanowić enklawę, która nie jest zbyt zbliżona do reszty mieszkania czy domu. Ważne jest, żeby we wnętrzu czuć się dobrze, komfortowo i wygodnie. Żeby po wejściu do mieszkania i po dłuższym czasie przebywania w nim móc powiedzieć, tak to jest mój dom i kocham w nim przebywać!

Przyjazne wnętrze

Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy stosunkowo dużo czasu i to o różnych porach dnia, a w przypadku niektórych łasuchów, także i w nocy. Przygotowujemy w niej posiłki i spożywamy je. Warto więc lubić swoją kuchnię i nie musieć być zmuszonym do tego, żeby na siłę przebywać we wnętrzu, którego nie akceptujemy. Czarne meble to odważne rozwiązanie. Wydaje się, że mogą powodować efekt przytłoczenia, w końcu jest to najciemniejszy z kolorów. Ale efekt, który można osiągnąć jest zadziwiająco pozytywny i taka ekskluzywna czarna kuchnia z całą pewnością nie będzie złym wyborem. Każdy lubi poczuć czasem odrobinę luksusu, odpocząć od nudy i nabrać wytchnienia w czymś innym, nietuzinkowym. Przebywanie w tak ciekawym wnętrzu może nas natchnąć, dać impuls do nowych projektów i pomysłów. Poza tym czarne meble pasują do wszystkich kolorów i wzorów oraz nie są trudne w utrzymaniu. Będą się świetnie sprawdzać w małym mieszkaniu, jak i w dużym domu. Jest to wybór dla odważnych.

Redakcja stylidesign.pl