Jak urządzić pokój – trendy 2020

Jeśli stoisz przed wyzwaniem wyremontowania i urządzenia swojego salonu od podstaw, warto poznać najnowsze trendy aranżacyjne na 2020 rok. Pomoże Ci to dobrać wyjątkowe meble i dekoracje, które uatrakcyjnią najczęściej wykorzystywany przez domowników oraz gości pokój. Poznaj je już dziś!

Siła koloru

Rok 2020 to w aranżacjach wnętrz rok koloru. Nie oznacza to jednak, że modne będą pstrokacizny i łączenie wizualnie nie pasujących do siebie kolorów. Wręcz przeciwnie. Wybierać należy przede wszystkim kolory natury, które przywołują na myśl rozmaite elementy występujące w naturze. Czerń, biel, beż, ale i zielenie, brązy i pastele, słowem wszystkie kolory, które przez swoją harmonię z naturą mają uspokajającą i odprężającą funkcję na organizm, świetnie wyglądać będą w salonie.

Gdzie i z czym je stosować?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na nowoczesne dekoracje ścian. Beton architektoniczny, farby, ale i wszelkie nowoczesne tapety, to idealny pomysł na to, by wykorzystać na nich kolory ziemi. Szczególnie modny obecnie jest wspomniany beton architektoniczny, który sprawia, że wnętrze wygląda bardzo naturalnie, modnie, a jednocześnie przytulnie. Z odpowiednimi dodatkami poczujecie się komfortowo, a wasz salon będzie niepowtarzalny.

Meble

Urządzając wnętrze od podstaw, warto sięgnąć po nowoczesne meble, które stworzą bardzo naturalny klimat. Ten sezon to przede wszystkim ukłon w stronę stylu eko oraz minimalizmu. W zależności od tego, jaki styl wybierzecie, dobierzcie do niego odpowiedni typ mebli. W przypadku stylu eko sięgnijcie po wygodne krzesła rattanowe, stoły z przeszkleniami, czy meble z palet. Będą wyglądać one stylowo, a równocześnie doskonale wypadną na tle naturalnej kolorystyki.
Z kolei styl nowoczesny, a zwłaszcza minimalistyczny wymaga wykorzystania jak najmniejszej ilości mebli, na rzecz otwartych i wolnych przestrzeni, które są wprost pożądane. Wnętrze urządzone w minimalistycznym stylu musi łączyć pewną surowość oraz przytulny klimat, co możliwe jest do osiągnięcia dzięki wprowadzeniu interesujących dekoracji, czy dodatków, byle nie w nadmiernej ilości.

Modne dodatki

W sezonie 2020, w przypadku dodatków nie będzie żadnych zaskoczeń. Sprawdzą się klasyki – nowoczesne dekoracje ścian w rodzaju ramek ze zdjęciami, czy nowoczesnych kinkietów będą w stanie nadać klimat salonowi. Można też zdecydować się na wybór kap, pledów, czy koców, które dodadzą przytulności. Do łask wracają też żakardowe firany oraz półprzezroczyste zasłony, koniecznie w kolorach ziemi!

Redakcja stylidesign.pl