LED E27 – co warto wiedzieć o tej żarówce?

Dobór odpowiedniego oświetlenia zarówno do naszego domu czy mieszkania, a także do pomieszczeń komercyjnych od zawsze był prawdziwym wyzwaniem. Zwykle zwracamy uwagę nie tylko na samą moc światła, ale także na jego barwę i temperaturę. Wobec tego ważniejsze od wyboru samego żyrandola, jest wybranie odpowiednich żarówek. Ogromną popularność zanotowały w ostatnim czasie żarówki LED E27. Co więc warto o nich wiedzieć?

Żarówki LED E27- najważniejsze informacje

Chcąc mówić o żarówkach LED E27 trzeba przede wszystkim zacząć do tego, że mają one całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim warto podkreślić ich kompaktowe rozmiary. Żarówki te są niewielkie, a co za tym idzie świetnie sprawdzają się nawet w różnego rodzaju kinkietach ściennych. Warto także wspomnieć w tym momencie o tym, że stosowane są w nich diody 5360. Diody te wyróżniają się niezwykle silnym strumieniem światła, a ich moc może być równowarta nawet 350 lm.

Wobec tego żarówka LED E27 jest wstanie świetnie zastąpić tradycyjne żarówki halogenowe, czy świetlówki kompaktowe. Szczególnie ten typ żarówek polecany jest do wszelkiego rodzaju lamp wiszących oraz stojących, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je również w lampach stołowych czy niewielkich lampkach nocnych. Znajdują one swoje zastosowanie również w formie oświetlenia głównego, w różnego rodzaju lampach wiszących. Z powodzeniem wykorzystuje się je również na zewnątrz, jednak muszą być one zamknięte w niezwykle szczelnej oprawie.

Cechy żarówek LED E27

Żarówki LED E27 w ostatnich czasach biją prawdziwe rekordy popularności. Wynika to przede wszystkim z ich cech, które umożliwiają ich wszechstronne zastosowanie. Zwykle żarówki LED E27 zgodnie określa się mianem żarówek z dużym gwintem. Korzysta się z nich z powodzeniem w biurach i gospodarstwach domowych, gdyż cechują się one ogromną energooszczędnością. Co więcej prezentują się one niezwykle estetycznie w tak zwanych oprawach otwartych. Żarówki LED E27 są również świetnie przystosowane do pracy na napięciu 230V. Okazuje się, że bardzo często korzysta się z nich również w przypadku codziennych sytuacji. Ich największą zaletą jest fakt, że zostały w nich zastosowane wspomniane już, niewielkie diody elektroluminescencyjne w technologii SMD. W praktyce oznacza to, że żarówki te są bezpieczne dla oczu i nie zawierają żadnych substancji szkodliwych. Te cechy bezapelacyjnie wpływają na ich popularność, a także sprawiają, że coraz częściej wykorzystujemy je jako źródło światła.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.