Jakie są idealne taśmy LED?

Nie od dziś wiadomo, iż artykuły zrobione w technice LED są najpopularniejszą formą światła rozmaitego rodzaju wnętrz. Spośród dużego wyboru każdego profesjonalnego sklepu na wyjątkową uwagę zasługują taśmy LED. Jest to artykuł oświetleniowy, jaki cieszy się niezwykle dużą popularnością z racji na duży wachlarz wykorzystań i prostotę montażu. Zdarza się natomiast, iż sięgamy po artykuły nieodpowiednio dostosowane do wyselekcjonowanej powierzchni.

Jak robione są taśmy LED?

Taśmy LED robione są przeważnie w rolkach o maksymalnej długości 5m, co wynika właściwie z wytrzymałości prądowej konstrukcji. Po prostu grubość ścieżek drukowanych, jakimi przepływa strumień, jest mała oraz bywa, iż diody LED na takiej dużej taśmie wspieranej jedynie z jednego końca, świecą powoli jeszcze słabiej. Jest tutaj normalne działanie „spadku napięcia” na oporności ścieżek miedzianych. W celu wykluczenia tego działania stosuje się wspieranie taśmy z obu stron czy dzielenie taśmy na krótsze odcinki oraz wspieranie każdego spośród nich oddzielnie kierowanymi kablami.

Czym należy się kierować przy doborze taśmy LED

W przypadku doboru dobrej taśmy LED musimy kierować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem poprzez taśmy dobrych dokumentów CE oraz ROHS i jakością. Taśmy LED gorszej klasy, natomiast co za tymże idzie w niższej cenie, pomimo zapewnianej żywotności do 50000 h, będą ulegały przepalaniu czy ograniczaniu jasności świecenia po miesiącach czy latach użycia. Musimy również zastanowić się nad przeznaczeniem taśmy. Od miejsca wykorzystania zależy potrzebna jasność diod, hermetyczność, potrzeba wykorzystania profilu aluminiowego i barwa oświetlenia.

Jak dzielić taśmy LED?

Podział taśm LED może przyjmować różne parametry. Pod uwagę można wziąć zarówno ich technikę, jak oraz właściwości fizyczne. Najprostszy podział dotyczy rozmiaru i odcienia oraz temperatury barwy. Istotna jest także technika, jaka oddziałuje na wykorzystanie taśmy oraz możliwość osiągnięcia widzialnego odcienia oświetlenia wydawanego poprzez diody.

Sypialnia z ledowym oświetleniem

Taśmy LED, takie jak https://clarumled.pl/pol_m_AKCESORIA-ELEKTRONICZNE_Zrodla-swiatla_Tasmy-LED-222.html w sypialni to niezwykle popularny sposób na otrzymanie dobrego oświetlenia przy łóżku. Paki można postawić na zagłówku czy wprost za miejscem do spania. Kobiety z pewnością zauważą również specjalne skupienie oświetlenia przy toaletce oraz szafie. Sypialnia to wnętrze, w jakim dopuszczalne są eksperymenty z odcieniami. Obok naturalnego, białego oraz żółtego oświetlenia, doskonale sprawdzi się na przykład piękny czerwony czy oryginalny lazurowy.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *