Brązowe meble kuchenne – dobry wybór?

Kuchnia w naszym domu stanowi serce. Często się tak mówi i tak jest w praktyce. Mimo, że większość domowników posiada swoje pokoje, to właśnie w kuchni spędza się najwięcej czasu.

Większość czasu

Pamiętam jak byłam dzieckiem. W kuchni robiliśmy praktycznie wszystko. Od jedzenia do przesiadywania po granie w karty kończąc na odrabianiu lekcji. Zazwyczaj tętniła życiem, dlatego Ja jestem zwolennikiem dużych kuchni. Wiadomo, im większa kuchnia tym większy kłopot jeśli idzie o sprzątanie, ale da się to jakoś przeżyć, tym bardziej jeśli nie zostajemy same z tą czynnością tzn. możemy liczyć na pomoc naszego męża. Często bywa tak, że to mężowie zajmują się gotowaniem jak i sprzątaniem kuchni, bo po prostu lubią to robić. Tak. Są tacy mężczyźni. A więc jeśli w kuchni przesiadujemy tyle czasu powinna ona stanowić miejsce niezwykle przyjazne dla domowników. Zarówno pod względem estetycznym jak i duchownym. A więc urządzenie kuchni w odpowiedni sposób odgrywa bardzo ważną rolę. Ze względu na nasz klimat – i cztery pory roku – najlepiej pomalować kuchnię w jasny kolor czyli takie, który nie sprawi, że będzie w niej ciemno i ponuro, zwłaszcza jeżeli okno w naszej kuchni ma ekspozycje na stronę wschodnią lub północną – mała ilość słońca.

Podłoga w kuchni

Kolejny etap, to podłoga – musi ona pasować zarówno jak i do mebli – jak i ścian. Meble – to klucz. Bardzo dobrze prezentują się brązowe meble kuchenne. Nadadzą one szyku i elegancji naszej kuchni. Bardzo modne stały się meble, które już kiedyś były na topie a dokładniej jakieś 100 lat temu. Mam na myśli ciemne, potężne komody. Kuchnie wykonuje się również z białego drewna czy też innych materiałów, które przypominają szkło – powlekane. Pewne zastanawiasz się nad tym ile kosztują meble kuchenne? Jeśli mamy robioną kuchnię na wymiar – ta cena będzie wyższa. Do tego cały blat, również podnosi cenę. Jeśli dołożymy meble pod zabudowę, no to koszt może wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Niemniej jednak na przykład w OBI mamy meble wykonane ze sklejek. Może trwałość tych mebli jest zdecydowanie gorsza od prawdziwego drewna, ale za to za przystępną cenę możemy mieć wymarzoną kuchnię. Wracając do tematu samego urządzania kuchni. Odpowiednie oświetlenie jest również wskazane. Im jest go więcej, tym lepiej. Stawiajmy na oszczędne żarówki. Zachęcam także do uprawiania roślin doniczkowych w kuchniach. Nie dość, że oczyszczą powietrze z różnych toksycznych substancji, to i również sprawią, że w naszym domu zagości radość – ze względu na walory estetyczne. Rośliny mogą zdziałać cuda.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.