Wygodne meble do domu

Kiedy mamy mieszkanie na własność, lubimy urządzać je według własnego uznania. Ściany malujemy lub tapetujemy, kupujemy meble, „dopieszczamy” szczegóły, otaczając się dodatkami i ulubionymi przedmiotami. Ładny wystrój, odzwierciedlający nasz charakter to jedno. Bardzo ważną kwestię stanowi funkcjonalność lokum. Warto postawić na wygodne meble do domu. O czym przede wszystkim musimy pamiętać?

Sypialnia marzeń – jakie łóżko i materac?

Sypialnia to strefa snu oraz miejsce wypoczynku i relaksu. Ważne, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości łóżko i materac. Na sprzedażowych portalach internetowych znajduje się mnóstwo ogłoszeń oferujących używane meble do spania. Decydując się na ten krok, rzadko jednak mamy okazję, aby wypróbować łóżko. Troszcząc się o własny komfort, lepiej więc zdecydować się na całkowicie nowy mebel do spania. W zależności od osobistych preferencji i aranżacji sypialni, postawić możemy zatem na łóżko drewniane lub metalowe. To pierwsze idealnie pasuje do stylu prowansalskiego, skandynawskiego, klasycznego, czy glamour. Łóżko metalowe znakomicie kooperuje zaś z wystrojem industrialnym, orientalnym i eklektycznym.

Jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu materaca? Twardość produktu oznaczana jest po kolei symbolami: H1, H2, H3 i H4. Każdy z symboli przypisany jest do konkretnej wagi użytkownika. W trakcie zakupów powinniśmy się z nimi zaznajomić:

– H1 – przeznaczony dla ludzi z wagą do 60 kg;
– H2 – dla wagi od 60 do 80 kg;
– H3 – dedykowany wadze od 80 do 100 kg;
– H4 – taki materac jest najtwardszy i powinny go rozważyć osoby, których waga przekracza 100 kg.

Meble do salonu

Planując zakup mebli do salonu, weźmy pod uwagę kilka czynników. Ile osób mieszka w gospodarstwie domowym, jak często zdarza nam się siadać w dużym pokoju i korzystać z kanapy? Dopiero po ustaleniu tych faktów przejrzyjmy ofertę salonów meblowych. Komplety wypoczynkowe powinny być wygodne, a tapicerka łatwa w utrzymaniu. Osobom niskim zaleca się kanapy i sofy płytkie, zaś wysokim te z głębszym siedziskiem. Jeśli w domu mieszka dużo osób, możemy pomyśleć nad dodatkowymi fotelami. Wybierz meble do salonu na Antonio Meble.

Meble do biura – ergonomia przede wszystkim!

Kompletując meble biurowe, na pierwszym miejscu postawmy ergonomię. Jeśli spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej, nadrzędną sprawą jest zadbanie o własne plecy. Wysokość blatu biurka powinna więc być dopasowana do naszego wzrostu, a oparcie fotela wyprofilowane, aby mogło dopasować się do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *