Wszystko co powinieneś wiedzieć o stołkach barowych

We współczesnych aranżacjach kuchennych dumne miejsce zajmują wysokie stoły wraz z pasującymi do nich stołkami barowymi. To rozwiązanie nie tylko modne, ale również wygodne i oszczędzające miejsce. Aby jednak należycie spełniały zadaną rolę, muszą być odpowiednio dobrane. Oferta wielu producentów obejmuje nie tylko modele zróżnicowane pod względem designu czy stylistyki, ale również parametrów technicznych, które w wielu przypadkach mogą okazać się najważniejsze. Jakie zatem propozycje przygotowali dla klientów projektanci?

Proste nie znaczy nudne

W nowoczesnych wnętrzach stawia się na prostotę i funkcjonalność. Nic zatem dziwnego, że stołki barowe, często określane mianem hokerów, stanowią tak częsty wybór projektantów i stylistów. Ich niewątpliwą zaletą jest konstrukcyjna lekkość, która kreuje wrażenie optycznej przestronności, eliminując ryzyko wizualnego przytłoczenia. Niektóre z dostępnych modeli wyposażone są w obrotowe siedzisko lub regulację wysokości. Ta umiejętność nie tylko pozwala na swobodne użytkowanie najmłodszym domownikom, ale również umożliwia wykorzystanie stołków barowych również przy stole o standardowej wysokości.

Pomysłowość producentów nie zna granic, o czym najlepiej dowodzi bogata oferta stołków barowych zróżnicowanych pod względem szeroko pojętego designu. I nie chodzi wyłącznie o bogatą plejadę kolorystyczną, którą można bawić się i eksperymentować na wiele różnych sposobów, ale również o oryginalność kształtów. Niektóre stołki barowe są tak finezyjnie zaprojektowane, że w niczym nie przypominają swoich klasycznych odpowiedników. Co więcej, nasuwają wątpliwość, czy na pewno są przeznaczone do siedzenia, ponieważ niekiedy bardziej przypominają awangardową rzeźbę niż mebel do siedzenia. Niech jednak nikogo nie zmyli ta ekscentryczność w projektach. Współcześni producenci doskonale wiedzą, że w parze z oryginalnym designem musi iść wygoda użytkowania. Dlatego wiele hokerów wyposażonych jest w ergonomiczne kształty czy miękkie siedziska, których zadaniem jest maksymalizowanie komfortu siedzenia.

Z czego mogą być wykonane?

Na wspomnianą wygodę użytkowania wpływa również materiał, z jakiego wykonane są stołki barowe. W tym zakresie również mamy do czynienia z dużą różnorodnością. Do wyboru są bowiem modele z miękką i przyjemną dla ciała tapicerką lub meble z plastikowym bądź drewnianym wykończeniem siedziska. Ich największym atutem jest trwałość, łatwość utrzymania w czystości oraz idealne wyprofilowanie.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.