Remont łazienki i odpowiednia bateria

Wykonując remont łazienki jedną z ważniejszych decyzji jest, czy zdecydujemy się na wannę, czy prysznic. Coraz częściej montowane są prysznice, a właściwie wyłącznie kabiny prysznicowe. Zajmują one mniej miejsca, jest ich wiele różnych rodzajów w rozmaitych wariantach i pozwalają na zużywanie mniejszej ilości wody. Jeśli kupujemy samą kabinę prysznicową, bardzo ważna jest bateria prysznicowa. Jest właściwie niezbędna, by korzystać z prysznica. Baterię prysznicową kupujemy osobno. Najbardziej popularna jest bateria prysznicowa natynkowa oraz podtynkowa. Bateria natynkowa to właściwie tradycyjna bateria ścienna, którą montujemy na ścianie w kabinie prysznicowej. Są dostępne w wielu rozmiarach i wariantach, jednak wielu użytkowników twierdzi, że i tak zajmują zbyt wiele miejsca i decydują się na baterie prysznicowe ścienne podtynkowe. Ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany, ale efekt jest minimalistyczny. Można powiedzieć, że z ściany wystaje tylko to, co niezbędne. Takie rozwiązanie jest najlepsze, jeśli montujemy baterię w bardzo małej kabinie, bo pozwoli na możliwie największe zaoszczędzenie miejsca. 

Jeśli zdecydujemy się jednak na wannę, bateria wannowa jest nie mniej ważna niż prysznicowa. To od doboru odpowiedniej baterii zależy jak komfortowe będą nasze kąpiele, a i design robi swoje. Ważne jest, aby bateria wannowa pasowała do naszych potrzeb i wystroju łazienki. Podobnie, jak w przypadku prysznicowej, baterie wannowe są natynkowe i podtynkowe. Są często jednak dużo bardziej eleganckie i efektowne także ze względu na to, że są bardziej widoczne. Ciekawy design takiej baterii nada zupełnie nowy, inny charakter całej naszej łazience. 

Mówiąc o remoncie łazienki i niezbędnych bateriach należy wspomnieć o tej, jaką jest bateria umywalkowa. Kiedyś był to zwykły kran, a dzisiaj można wybierać w wielu różnych designerskich wzorach i kolorach. Bateria ta jest niezbędna do tego, by móc korzystać z umywalki.

Co jest ważne podczas remontu łazienki?

Jak widać, do remontu łazienki trzeba odpowiednio się przygotować i pamiętać o najważniejszych elementach. Często pojawiającym się pytaniem jest ile kosztuje remont łazienki. Tak naprawdę zależy to od naszego pomysłu i potrzeb. Remonty łazienek wykonujemy raczej rzadko i warto pamiętać, że takie elementy wyposażenia łazienki jak baterie są naprawdę ważne i nie warto na nich oszczędzać. Kosztorys remontu łazienki będzie się różnił, bo w końcu łazienka łazience nie równa. Instalacja urządzeń sanitarnych, czy montaż umywalki to bardzo kosztowne, a niezbędne usługi. Biorąc pod uwagę ceny materiałów budowlanych, warto wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem remontu, że wykonujemy go raz na długi czas i trzeba zrobić to porządnie. Generalny remont wymaga sięgnięcia po fachową pomoc i odpowiednie urządzenia sanitarne. W pierwszej kolejności trzeba pomyśleć o wyborze wanny lub prysznica i zwrócić szczególną uwagę na to, czy jest to mniejsza, czy większa łazienka. Wykończenie na wysokim poziomie to gwarancja zadowolenia na długie lata.

Materiał zewnętrzny

Redakcja stylidesign.pl