Palisady chodnikowe od Jadar

Obrzeże palisadowe – 6x30x50 cm – jest elementem wykończeniowym i dekoracyjnym przestrzeń. Doskonale nadaje się do wykańczania tarasów, alejek parkowych, ścieżek ogrodowych, chodników, patio i pasaży. Wzór składa się z jednego powtarzającego się elementu. Jego cechą szczególną jest kształt przypominający szereg ułożonych obok siebie kwadratowych palisad. Idealny do zastosowania zarówno w przestrzeni prywatnej jak i publicznej.

Obrzeże palisadowe to element galanterii ogrodowej o wielu zastosowaniach. Sprawdzi się jako obrzeża ścieżek i alejek, a także elementy architektury zieleni oraz jako element wykończeniowy tarasów czy stopni schodów.

Posiada pozorną fugę i mikrowczepy, które stanowią o jej innowacyjnej, minimalistycznej formie, a ta doskonale wpisuje się w nowoczesne otoczenie domu. Doskonale uzupełnia aranżację z wykorzystaniem innych produktów – bloczków ogrodzeniowych i stopni schodowych.

Jest to przyciągający wzrok element składający się z palisad kompozytowych. Posiada charakterystyczną antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu wykończenie tarasu czy schodów jest bezpieczne i gustowne. Obrzeża doskonale współgrają z kostką brukową szlachetną gładką i płukaną. Bardzo ciekawy efekt daje połączenie obrzeży księżycowych, małej Krety i tradycyjnej kostki brukowej. Dodatkowym atutem tego elementu jest prosty kolor oraz możliwość aranżacji nieregularnych ścieżek.

Palisady służą do wyznaczania granic powierzchni utwardzonych i trawników, pokonywania niewielkich wzniesień terenu. Nadają się one również do budowy poziomów schodów. Ze względu na niewielki przekrój poprzeczny można przycinać nawet bardzo nieregularne kształty lub zakrzywione segmenty.

Palisady można układać w jednej linii – układanie proste lub naprzemienne – z odstępem ok. 2 cm – układanie naprzemienne. Taki układ, w połączeniu z wersjami kolorystycznymi, daje klientom szerokie możliwości architektoniczne dla ich ogrodów, estetycznego obramowania miejsc parkingowych, chodników i urządzeń ogrodowych.

Obrzeża są doskonałą alternatywą dla betonowych krawężników, drewnianych płotów i palisad, mając nad nimi tę przewagę, że stają się całkowicie niewidoczne, dzięki czemu uzyskujemy naturalny wygląd aranżowanej przestrzeni. Obrzeża sprawdzają się zarówno w ogrodzie, jak i w miejscach publicznych.

Ważne informację przed montażem palisad

Podbudowa pod chodnikiem powinna wynosić ok. 15 cm poza linię krawędziową. Obrzeża muszą być montowane bezpośrednio na podbudowie, a nie na podsypce. Obrzeże może być montowane po wykonaniu nawierzchni, ale tylko przed jej zagęszczeniem

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.