Oświetlenie techniczne i przemysłowe – postaw na sprawdzonych producentów

Jak skompletować zestaw oświetlenia do pomieszczeń technicznych? Czym kierować się w trakcie zakupów i kiedy wiadomo, że dana lampa techniczna będzie odpowiednia? Sprawdź i przekonaj się, że podjęcie decyzji nie musi wcale być trudne. 

Warunki panujące w pomieszczeniach technicznych bywają trudne dla elektronarzędzi i samej instalacji elektrycznej. Chcąc więc zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa obiektu, wyposażenia i samych użytkowników, należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonego asortymentu, który przystosowany został do pracy w takich miejscach. Przekonaj się o tym na podstawie oświetlenia technicznego. Jest ono w końcu obowiązkowe. 

Stopień ochrony IP – Żywotność wyposażenia i bezpieczeństwo eksploatacji

Bezpieczna i niezawodna instalacja elektryczna to definitywna podstawa we wszystkich nieruchomościach – niezależnie od ich rodzaju, wielkości, wieku, czy przeznaczenia. Decydując się zatem na inwestycję w lampy techniczne, wybieraj wyłącznie wysokogatunkowy asortyment od renomowanych producentów. Zwróć uwagę na oznaczenie IP. Jest to stopień ochrony wyrażający wytrzymałość oraz odporność na kontakt z ciałami stałymi i cieczami. 

Jak czytać oznaczenia na lampach?

Stopień ochrony IP przedstawiony jest w dwóch liczbach. Pierwsza odpowiada za poziom ochrony przed kontaktem z ciałami stałymi (w tym pyłami), zaś druga za kontakt z wodą lub wilgocią. W przypadku pomieszczeń technicznych warto zdecydować się na oświetlenie techniczne przystosowane do najwyższego poziomu ochrony. Jest to IP67 lub IP68. 

  • Liczba 6 oznacza, że lampy są odporne na obecność pyłu i wszystkich ciał stałych o większej średnicy;
  • Liczba 7 oznacza możliwość pełnego zanurzenia w wodzie na głębokość 1 metra przez 30 minut;
  • Liczba 8 oznacza możliwość całkowitego i ciągłego zanurzenie w wodzie na głębokość i na czas określony przez producenta.

Sprawdź również informacje na temat atestów i certyfikatów jakości. Jest to najlepszy dowód na to, że dane produkty zostały wyprodukowane z zachowaniem oczekiwanych standardów. 

Zainwestuj w sprawdzone rozwiązania – Postaw na markowe oświetlenie techniczne

Inwestycja w oświetlenie techniczne nie musi być kosztowna. Aranżacja tego typu pomieszczeń nie jest w większości przypadków wymagająca, gdyż liczy się prostota wynikająca z funkcjonalności. Lampy techniczne są zazwyczaj o wiele tańsze od dekoracyjnych – nawet jeśli są one oryginalne i pochodzą od renomowanych producentów. Nie szukaj więc oszczędności, skoro na wyciągnięcie ręki masz połączenie spełniające oczekiwania najbardziej wymagających klientów. 

Gdzie znajdziesz lampy techniczne od renomowanych producentów? Studio Światła to sklep z oświetleniem, w którym do dyspozycji konsumentów są wyłącznie markowe produkty od firm, które cieszą uznaniem konsumentów i użytkowników na całym świecie. Możesz również liczyć na kompleksowe wsparcie doświadczonych specjalistów, którzy niezależnie od Twoich oczekiwań, pomogą Ci wybrać oświetlenie techniczne zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Sprawdź, jakie jest to wygodne i proste rozwiązanie. 

Redakcja stylidesign.pl