Ogród z przodu domu

Zadbany i atrakcyjny wizualnie ogród stanowi marzenie niemal każdego gospodarza. Aby skutecznie pielęgnować tą przestrzeń, nie jest nawet konieczne wykształcenie ogrodnicze. Każdy jest w stanie uporać się z przycinaniem żywopłotu, koszeniem trawników oraz z innymi podobnymi czynnościami. Warto jednak zaznaczyć, że takie działania powinny być podejmowane regularnie. Tylko w ten sposób można sprawić, że ogród z przodu domu będzie wyglądał estetycznie i okazale. Przy aranżacji podwórka w pierwszej kolejności należy dokonać wyboru roślin. Dobrze jest zakupić starannie wyselekcjonowane nasiona, które błyskawicznie kiełkują. Zdecydowanie zaleca się wybór roślin, których przyrost roczny jest na tyle znaczny, że już po kilku latach możliwe jest uzyskanie optymalnego efektu wizualnego. Osoby, które nie mają wystarczająco czasu i cierpliwości, decydują się często na zakup sadzonek. Takie rozwiązanie również jest bardzo korzystne, jednakże zaraz po dokonaniu nasadzeń niezbędne jest podejmowanie stałych zabiegów pielęgnacyjnych.

Trawnik w ogrodzie

Kluczowe znaczenie dla doskonałego wyglądu ogrodu ma krótko przycięty trawnik. Najbardziej polecane są trawy mrozoodporne, które wytrzymują nawet najbardziej ekstremalne temperatury. Ich przyrost zatrzymuje się w sezonie zimowym, dlatego w tej porze roku nie jest konieczne dokonywanie jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych. Inaczej wygląda kwestia zasadzonych kwiatów. W sytuacji, gdy aura w trakcie wiosny będzie niesprzyjająca, mogą one w ogóle nie urosnąć. Istnieje jednak szeroka gamma roślin, które potrzebują do prawidłowego rozwoju dużej ilości opadów. Stanowią one doskonałą alternatywę dla tulipanów i bratków, które są nie tylko trudne w pielęgnacji, ale również łatwo ulegają zniszczeniom. Zdecydowanie warto stworzyć unikatową kompozycję, w której znajdzie się mnóstwo kwiatów o rozmaitych barwach.

Żywopłoty w ogrodzie

Z roku na rok coraz rzadziej w ogrodach można obserwować żywopłoty. Są one stosunkowo szybko wypierane przez krzewy wieloletnie. Takie rośliny nie wymagają stałego przycinania. Ponadto w przypadku, gdy okaże się konieczne ścięcie krzewu, nie trzeba uzyskiwać w tym celu pozwolenia, jeżeli wiek rośliny nie przekracza lat dziesięciu. Ważnym elementem każdego ogrodu są także drzewa owocowe. Nie tylko poprawiają one estetykę miejsca, ale dostarczają również smacznych i zdrowych owoców w sezonie letnim. Niestety, czas oczekiwania na pierwsze zbiory może trwać nawet kilka lat. Zdecydowanie jednak warto wykazać się cierpliwością, bowiem ekologiczne owoce są bardzo cenione.

Redakcja stylidesign.pl