Ile kosztuje brama przesuwna?

Bramy przesuwne to świetny sposób na podkreślenie wyglądu posiadłości. Zapewniają doskonałą ochronę Twojej własności i wyróżniają się funkcjonalnością. Zainstalowanie bramy przesuwnej ma wiele zalet, ale może być również kosztowne. Ile kosztuje brama przesuwna? Jaki typ wybrać? Czy warto ją samodzielnie montować? Podpowiadamy!

Jakie są korzyści z zainstalowania bramy przesuwnej?

Bramy przesuwne to rodzaj bramy, która jest zwykle używana do kontroli dostępu do nieruchomości. Często można je znaleźć na frontach domów i innych budynków w celu oddzielenia przestrzeni publicznej od prywatnej. Wyposażone są w poziome szyny, po których brama przesuwa się, gdy jest otwierana i zamykana.

Bramy przesuwne zapewniają wiele korzyści i warto je zamontować z wielu powodów. Ich główną zaletą jest fakt, że mogą być instalowane na wyjątkowo krótkich podjazdach, gdzie nie możliwości montażu tradycyjnej bramy. Praktycznie nie zajmują miejsca na podjeździe, natomiast muszą mieć zapewnione odpowiednio dużo przestrzeni, aby mogły się schować wzdłuż ogrodzenia. Bramy przesuwne są zazwyczaj łatwiejsze w użyciu niż bramy skrzydłowe, ponieważ mają z boku uchwyt, który umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie bramy jedną ręką. Najczęściej spotkamy je przy nowoczesnych posesjach, gdzie ich proste linie podkreślają estetykę domu. Natomiast jeśli szukasz czegoś bardziej klasycznego, bramy przesuwne są dostępne na rynku w wielu różnych modelach, więc na pewno bez problemu znajdziesz coś, co będzie idealnie współgrać z Twoją posesją.

Brama przesuwna cena – od czego zależy?

Ile kosztuje brama przesuwna z montażem? Koszt montażu nowej bramy przesuwnej zależy od wielu czynników, przez co nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Cenę określa między innymi materiał, z którego jest wykonana, jej wymiary i typ oraz koszt montażu. Pojawią się również dodatkowe koszty za takie rzeczy, jak zamki i uchwyty, a także wszelkie inne akcesoria, które możesz chcieć z nimi zainstalować. Proces montażu bramy przesuwnej może się różnić w zależności od projektu i nie zawsze łatwo jest określić ostateczną kwotę. Poniżej dokładniej opisujemy, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru bramy przesuwnej. 

Z czego powinna być wykonana solidna brama przesuwna?

Brama przesuwna to element wyposażenia, który cały czas znajduje się na dworze i cały czas jest narożny na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest wyprodukowana. Solidna brama przesuwna powinna być wykonana z materiałów, które są mocne, trwałe, ale również opłacalne. Najczęściej producenci jako główny materiał wybierają stal lub drewno.

Stal jest jednym z mocniejszych materiałów i posiada wiele innych właściwości, które sprawiają, że jest doskonałym wyborem do bram przesuwnych. Stal jest mocna, trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Może wytrzymać ekstremalne temperatury i silne wiatry. Jest to jeden z lepszych materiałów wykorzystywanych do produkcji bram. Natomiast ze względu na swoje właściwości bramy takie są również dość drogie.

Wykorzystanie drewna w budownictwie nie jest nowością. Jest używane od wieków i nadal jest bardzo popularnym materiałem. Bramy drewniane mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, z których każde ma swój niepowtarzalny wygląd. Drewno można kształtować zgodnie z potrzebami, otrzymując oryginalne formy. Jest również tańsze od stali, co czyni go atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie bramy. Drewniane bramy to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa domu bez rozbijania banku.

Jaki typ bramy przesuwnej wybrać?

Brama przesuwna to rodzaj bramy, która przesuwa się na szynie. Istnieją dwa rodzaje bram przesuwnych: brama samonośna i brama szynowa. Brama przesuwna szynowa to starszy typ bramy. Szyna bramy przesuwnej montowana jest na podłożu podjazdu i należy ją regularnie czyścić, co może być uciążliwe jesienią i zimą. Ten typ jest łatwiejszy i tańszy w montażu. Brama samonośna składa się z dwóch szyn, które montowane są wzdłuż ogrodzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu brama w ogóle nie dotyka podłoża i nie musimy się martwić o tak częste czyszczenie szyn, ponieważ są one bardziej osłonięte. Ten typ bramy jest trudniejszy w montażu i wymaga solidnego ogrodzenia, ze względu na to, że to na nim opiera się cały ciężar bramy. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje ogrodzenie wytrzyma takie obciążenie, skontaktuj się ze specjalistą, który najlepiej doradzi Ci, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie.

Czy warto samodzielnie zamontować bramę przesuwną?

Bramy przesuwne to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w domu. Cena tych bram może być zaporowa. Jeśli więc szukasz opłacalnego rozwiązania, być może warto je zainstalować samodzielnie.

Przy samodzielnym montażu możesz zaoszczędzić pieniądze, jednak wymaga to poświęcenia czasu. Najpierw zdecyduj, jaki rodzaj bramy przesuwnej chcesz kupić. Po drugie, zmierz przestrzeń, w której chcesz zainstalować bramę i przygotuj otwór, w której ma się ona znajdować. To określi, jak szeroka powinna być brama, aby mogła być prawidłowo zamontowana. Po trzecie, kup bramę przesuwną i wszystkie niezbędne części (zawiasy, uchwyty itp.). Możesz potrzebować wiertarki lub śrubokręta w zależności od rodzaju zakupionego uchwytu, a także innych narzędzi w zależności od tego, jakie elementy ma Twoja brama.

Jeśli myślisz o samodzielnej instalacji bramy przesuwnej, wiedz, że pozwoli Ci to zaoszczędzić pieniądze. Będzie to rozwiązanie tańsze niż zatrudnienie wykonawcy. Jeśli jednak nie masz żadnego doświadczenia z tego rodzaju projektem, może nie być warte ryzyka. Wtedy lepiej zdecydować się na zatrudnienie fachowca, który wykona pracę znacznie szybciej i bezpieczniej.

Ile kosztuje brama samonośna?

Tak jak wcześniej pisaliśmy, nie da się jednoznacznie określić kwoty. Najtańsze wykonane z metalu bramy możemy zakupić już za 2500,00 zł. Za droższe modele zapłacimy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Do tego dochodzi jeszcze koszt montażu, który uzależniony jest od regionu, w którym się znajdujemy i doświadczenia fachowca. 

Partnerem artykułu jest strona gatigo.pl

Redakcja stylidesign.pl