Sprzątanie mieszkania i domu

Chociaż wydaje się to rutynową czynnością wykonywaną w tysiącach domów przez każdego z mieszkańców, sprzątanie domów i mycie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Warto szukać rozwiązań, które ułatwią ten proces i spowodują, że stanie się ono przyjemniejsze i bardziej efektywne. Jak szybko posprzątać pokój i jak szybko sprzątać mieszkanie, aby uzyskać efekt perfekcyjnego błysku? Kluczem są środki i odpowiedni sprzęt, który sprawi, że sprzątanie mieszkania zajmie nam zaledwie chwilę. 

Jak zwiększyć swoją efektywność – sprzątanie mieszkania i domu 

Jeżeli zabieramy się za sprzątanie mieszkań lub domów, nieważne czy robimy to na własny użytek, czy jako firmy sprzątające istotną kwestię będą odgrywać odpowiednie przyrządu ułatwiające nam pracę. Odpowiednia ochrona to podstawa, dlatego rękawice gumowe doskonale sprawdzą się podczas wykonywania czynności porządkowych. Ze względu na używanie silnych substancji chemicznych, służących do mycia i czyszczenia, skóra dłoni narażona jest na szkodliwe działanie środków, powodując nadmierne wysuszenie. Rozmiary rękawic można dobrać indywidualnie, tak aby przylegały do dłoni i nie utrudniały sprzątania pomieszczeń i trudno dostępnych elementów. Wykonane z gumy, lateksu lub nitrylowe, doskonale sprawdzą się u każdego użytkownika, którego skóra jest wrażliwa i wymagająca. 

Wykonując rutynowe porządki w domu, warto zaopatrzyć się w pojemne worki na śmieci, do których spakujemy wszelkie zbędne akcesoria, stare ubrania, i znalezione śmieci. W zależności od rodzaju odpadów, worki na śmieci można dobrać zgodnie z ich przeznaczeniem i wybrać worki ekologiczne i biodegradowalne, dla odpadów organicznych, worki na odpady medyczne, które swoje zastosowanie znajdują w gabinetach lekarskich czy stomatologicznych, a także typowe worki na śmieci domowe. Podczas gruntownego sprzątania, należy pamiętać o prawidłowej segregacji i zebrane śmieci wyrzucić do odpowiednio oznaczonych pojemników. 

Porządki w domu – wycieranie kurzu i mycie luster

Niejednokrotnie zdarza nam się podczas sprzątania marzyć o tym, aby robić to efektywnie, bez poprawek i choć trochę zbliżyć się do bycia perfekcjonistą w sprzątaniu mieszkania. Istnieje kilka prostych trików, które pomogą nam ułatwić ścieranie kurzu i zmniejszyć ilość osadzanych kłębów, tak bardzo widocznych na ciemnych meblach. Każdorazowo rozpoczynając ścieranie kurzy z mebli w mieszkaniu, rozpocznij od półek znajdujących się najwyżej, w ten sposób opadające drobinki, nie będą brudziły uprzednio wytartych elementów. Ściereczki zamień na jednorazowe ręczniki, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że przecierasz meble czystym materiałem, bez żadnych zabrudzeń. Używaj specjalnych sprayów przeznaczonych do czyszczenia mebli, dzięki takiemu zabiegowi nie tylko zadbasz o impregnację czyszczonej powierzchni, ale także unikalna formuła sprawi, że będzie wchłaniać kurz, niwelując jego osadzanie. Nigdy nie wycieraj kurzu na sucho, spowoduje to tylko rozniesienie brudu na resztę pokoju.  

Czas pracy włożony w mycie luster, niekiedy jest niewspółmierny do efektu. Prawidłowe czyszczenie luster nie musi być jednak pracochłonne, wystarczą odpowiednie środki, które spowodują, że mycie okien i luster będzie już tylko przyjemnością. Użyj kolejny raz papierowych ręczników, najlepiej bezpyłowych, aby nie postawiały na tafli żadnych drobinek. Możemy użyć specjalnych detergentów lub po prostu ciepłej wody z dodatkiem płynu, przecierając powierzchnię na mokro, a następnie wycierając do sucha. 

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *