Meble sosnowe – podstawa aranżacji w stylu rustykalnym

Co przywodzi na myśl naturalny kolor drewna i piękny wzór, który tworzą słoje? Z pewnością atmosferę swojskości, rodzinnego ciepła i kontaktu z naturą. Patrząc na fotografie katalogowe z naturalnymi meblami sosnowymi, niemalże czujemy bijący od nich zapach drewna. Meble sosnowe idealnie wpisują się bowiem w aranżację, utrzymaną w stylu rustykalnym. W poniższym artykule podpowiemy, jak urządzić wnętrze w tym właśnie stylu za pomocą mebli sosnowych.

1. Meble sosnowe – podstawa aranżacji
2. Jak urządzić wnętrze za pomocą mebli sosnowych?

Meble sosnowe – podstawa aranżacji

Każda koncepcja musi mieć podstawę, do której dopasuje się resztę wystroju wnętrza oraz dobierze dodatki i dekoracje. Taką bazą są z pewnością meble, zaś w przypadku aranżacji w stylu rustykalnym Meble Sosnowe. Naturalne drewno sosnowe doda wnętrzu przytulności, a prosty estetyczny design dopełniony subtelnymi frezami na frontach szafek będzie stanowić doskonałą bazę. W całość mebli wkomponowane są toczone uchwyty z drewna. Tak naprawdę nie trzeba już wiele, by zaaranżować wnętrze w stylu rustykalnym.

Warto również wiedzieć, że meble sosnowe w naturalnym kolorze dają tak naprawdę nieograniczone możliwości. Przez wzgląd na swój ponadczasowy design i trwałość, posłużą przez lata – nawet wtedy, kiedy zapragniesz diametralnie zmienić koncepcję aranżacji. Wystarczy wówczas, że wymienisz dodatki i przemalujesz ściany, a umeblowanie wciąż będzie pasować.

Jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym za pomocą mebli sosnowych?

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim akapicie meble sosnowe będą stanowić idealną bazę dla aranżacji pokoju w stylu rustykalnym. Wystarczy skomponować odpowiedni zestaw mebli (wedle własnych preferencji) – klasycznym przykładem takiego funkcjonalnego zestawu będzie pojemna szafa na ubrania, komoda zwana też czasem bieliźniarką, przeszklona witryna i sosnowa szafka RTV. To wystarczy, by umeblować wnętrze. Tak naprawdę meble sosnowe zapewnią odpowiedni klimat we wnętrzu – drewno w naturalnym kolorze, z widocznymi na powierzchni słojami daje wrażenie ciepła i swojskości, a to przecież podstawa stylu rustykalnego. Ściany mogą być pomalowane na jasny kolor, w oknie niech natomiast zawiśnie roleta rzymska z naturalnego lnu lub innego materiału. Jako dodatki warto sięgać po tekstylia również wykonane z naturalnych materiałów, może to być obrus lub serweta z wyhaftowanymi kwiatami lawendy, a na uchwytach mebli warto zawiesić wydziergane z jasnej wełny elementy dekoracyjne (na przykład wypełnione kulką silikonową serduszka). Nad nakrytą pledem kanapą można powiesić obraz z sielskim widokiem lub zdjęcie pola lawendy.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.