Fiolet w aranżacji pokoju

Fiolet to kolor, który zdominował ostatnie targi wnętrzarskie. Jakoś tak się stało, że ludzie zapomnieli o nim na wiele lat, ale teraz powraca on do gry i to w pięknym stylu. Fioletowe pokoje nie muszą być już jasnymi, idealistycznymi wnętrzami wypełnionymi kobiecymi czy wdzięcznymi dekoracjami. Nie trzeba ich wcale łączyć z delikatnymi bądź lekkimi tkaninami – równie dobrze można postąpić zupełnie odwrotnie. Teraz w modzie są mocne i odważne połączenia, w których urok fioletu spotyka się ze skrajnie ciemnymi i mrocznymi barwami. Oczywiście można też pójść w zupełnie inną stronę i spróbować połączyć ten odzień z wysoce luksusowym stylem glamour. Każdy znajdzie tu opcję dla siebie!

Fiolet to kolor radości

Zdecydowanie kojarzy się z wiosennym czasem. W końcu wszystkie te przepiękne kwiaty, takie jak lawenda, fiołek bądź wrzos, występują właśnie w różnorodnych odcieniach fioletu, doskonale ukazując jego zróżnicowanie. Sam fiolet ma też wiele innych znaczeń. Symbolizuje siłę i władzę, ale także luksus, a z tego właśnie powodu bardzo często występuje w pięciogwiazdkowych hotelach, ekskluzywnych restauracjach oraz wyszukanych ośrodkach kosmetycznych i salonach urody. To wcale jednak nie znaczy, że w zwykłym domostwie nie da się go wykorzystać. Fiolet, który zostanie wprowadzony do domowych pomieszczeń, automatycznie wydobędzie z nich coś wspaniałego. Sprawi, że staną się one zarazem bardziej wyszukane i eleganckie, jak i przytulne oraz urocze. To niesamowite, jak wiele cech potrafi połączyć w sobie ta jedna barwa.

A jak fioletowe pokoje wpływają na swoich użytkowników?

W końcu o tym też wypadałoby pomyśleć, by potem nie musieć męczyć się w zaśmiecającej umysł i obniżającej koncentrację aranżacji. Całe szczęście fiolet należy raczej do tych korzystnych kolorów, które dość dobrze oddziałują na stan psychiczny człowieka. Jako że jest on połączeniem dwóch barw – niebieskiej i czerwonej – potrafi przejąć ich właściwości i zadziałać dwojako. Z jednej strony pokój otoczony jasnym fiołkowym odcieniem na pewno stanie się idealnym miejscem do relaksu i spokojnego odpoczynku, z drugiej natomiast pomieszczenie pokryte kolorem ciemnego fioletu doda przebywającemu w nim człowiekowi energii i usprawni jego kreatywność. Fiolet ma wiele różnych odsłon, dlatego nie da się go jednoznacznie zidentyfikować. Tak naprawdę to właśnie jest w nim najpiękniejsze. Każdy może go zinterpretować w zupełnie dowolny i indywidualny sposób, by dostosować go do oczekiwań względem aranżacji mieszkania.

Redakcja stylidesign.pl