Aranżacje wnętrz z użyciem drewna – co warto wiedzieć?

Drewno kojarzy nam się z naturą i klasycznym wystrojem wnętrz. Parkiety wykonane z tego materiału od zawsze prezentowały się stylowo, zarówno te świeżo położone, jak i wiekowe. Wszystkie z nich mają swój własny urok, dlatego takie podłogi są ponadczasowe. 

Najnowsze trendy wnętrzarskie

Eklektyczne podejście do wystroju biura, salonu czy sypialni jest obecnie na topie. Można swobodnie łączyć ze sobą różnorodne wykończenia, by w efekcie uzyskać niepowtarzalny projekt. Doskonałe do każdego wnętrza są modne panele ścienne, które występują w wielu odsłonach. Oczywiście, nie musimy wykładać drewnem całej ściany, gdyż może ono tworzyć na niej dowolny wzór. Jeśli jednak zdecydujemy się, by powierzchnia była całkowicie pokryta taką ozdobą, warto skusić się na niejednostajne wzornictwo. Panele ułożone w kształt różnych figur geometrycznych dadzą ciekawy efekt, z kolei te równo poukładane sprawdzą się najlepiej w spokojnych wystrojach sypialni. Duży wybór pozwala nam na uruchomienie wyobraźni, ponieważ dostępnych jest wiele wariantów do dowolnego wykorzystania. Jedne z ciekawszych to kształty plastra miodu, cegieł, czy wzór znanej wszystkim jodełki. Za końcowy efekt odpowiadać będzie również kolor samego drewna, może być on ciepły, bardziej naturalny, albo stonowany. Przy wyborze naturalnego surowca widoczne będą słoje drewna, które dodadzą wnętrzu charakteru. Istotna jest też praktyczna strona, panele wodoodporne łatwo wyczyścimy, będą także odpowiednie do łazienek oraz kuchni. W wydaniu nowoczesnym spotkać możemy się nie tylko z podłogami i meblami, ale również z ozdobami ściennymi. Co ważne, samo drewno wpasuje się w ogromną ilość stylów wnętrzarskich, nie zaburzy całej koncepcji przestrzeni, za to uzupełni ją w harmonijny, spokojny oraz spójny sposób. Obecnie aranżacje wnętrz z użyciem drewna cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym, powiązanym z troską o środowisko oraz zrównoważonym rozwojem, a taka tematyka ma spore znaczenie dla wielu osób we współczesnych czasach. 

Klasyczne podejście do wystroju domu

Planując stworzenie tradycyjnego, przytulnego i ciepłego domu nie trzeba zapominać o obecnej modzie. Bez problemu połączymy to w całość. Parkiety drewniane są obecne niemal we wszystkich stylach wnętrzarskich. Modern classic, francuski, retro i glamour to jedne z wielu, w których podłoga z litego drewna to absolutny hit. Kombinacji na samo ułożenie paneli jest wiele, jednym z bardziej popularnych jest wzór okrętowy. Ciekawe realizacje zobaczyć można u Jabłoński Parkiety. Takie ustawienie paneli jest harmonijne, ale nie nudne, dłuższe części elementów są ułożone obok siebie, ale krótsze nie tworzą jednej linii. Co ważne, powłokę drewnianą zawsze możemy gruntownie odnowić. Decydując się na ten materiał mamy pewność, że za kilkanaście lat po cyklinowaniu nasz parkiet będzie prezentował się jak świeżo założony.

Redakcja stylidesign.pl