Szafki na buty i inne sposoby na przechowywanie obuwia w małym przedpokoju.

Niewielkie mieszkanie to wyzwanie organizacyjne pod kątem przechowywania ubrań i akcesoriów. Szczególnie problematyczne dla wielu gospodarstw domowych okazują się buty. Każdy z nas ma przynajmniej kilka par, w różnym rozmiarze i wysokościach. Jak zaaranżować miejsce na obuwie w małym przedpokoju?

Schowek w pufie lub skrzyni. Multifunkcyjna przestrzeń w przedpokoju

Niewielkie przestrzenie powinny obfitować w praktyczne rozwiązania do przechowywania obuwia oraz wykorzystywać wysokość pomieszczenia. Doskonałym pomysłem na schowanie kilku par butów będzie pufa z ukrytym schowkiem lub siedzisko-skrzynia. Taki mebel łączy dwie funkcje:

  • wygodne miejsce do siedzenia i wkładania obuwia,
  • przechowywanie pozostałych par butów w wewnętrznym schowku.

Umieszczając wieszaki na okrycie wierzchnie bezpośrednio nad siedziskiem i kilka półek powyżej na obuwie, z którego korzystasz okazjonalnie lub sezonowe akcesoria, zyskasz multifunkcyjną mini garderobę na niewielkiej przestrzeni. Jeszcze więcej sposobów na sprytne przechowywanie obuwia znajdziesz tutaj.

Dyskretnie i elegancko. Szafki na buty do małych pomieszczeń

Idealnym rozwiązaniem dla niewielkiego wiatrołapu będzie wąska, a jednocześnie wysoka szafka na buty. W zależności od rozmiaru pomieści od kilku do kilkunastu par ulubionego obuwia i skutecznie ukryje je przed spojrzeniami gości. Nowocześnie wykończona i dopasowana do wnętrza może pełnić funkcję eleganckiej konsoli pod lustrem. Niewielka szerokość tego rodzaju produktów pozwala umieścić je nawet w bardzo małym korytarzu. W długich i wąskich przestrzeniach sprawdzi się kilka szafek ustawionych obok siebie – w ten sposób nie tylko powiększymy powierzchnię przechowywania obuwia, ale również zadbamy o nienachalne i eleganckie umeblowanie domowego hallu.

Nowoczesny stojak na buty. Lekko i praktycznie

Jeśli dotychczasowa szafka na buty nie spełnia twoich oczekiwań, warto zdecydować się na coś lżejszego. Wygodny i minimalistyczny stojak na buty, to sprytny sposób na tanie i szybkie uporządkowanie przestrzeni w przedpokoju. Każdy znajdzie coś dla siebie spośród licznych wzorów i kolorów, które pasują do niemal każdego wystroju wnętrza: złote, czarne, srebrne, drewniane, w klimacie loftowym. Możesz połączyć kilka pojedynczych stojaków w jeden większy lub od razu wybrać modele kilkupoziomowy albo praktyczną ławeczkę.

Dobrym pomysłem jest uzupełnienie takiego stojaka o matę na ociekające obuwie. Układając ją bezpośrednio pod stojakiem lub na jednej z półek, unikniesz plam i zabrudzeń na podłodze, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Redakcja stylidesign.pl