Jak stworzyć łazienkę w stylu shabby chic?

Łazienka to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować, odpocząć po trudnym dniu oraz odświeżyć. Łazienka w stylu shabby chic jest bardzo romantyczna, kobieca i elegancka. Jakie dodatki będą idealne do łazienki shabby chic?

Płytki łazienkowe – elegancja i styl

Określenie shabby chic można przetłumaczyć jako „stary szyk”. Nie znaczy to, że pomieszczenia w tym stylu nie są eleganckie. Jest to jednak elegancja nadgryziona zębem czasu.

Płytki do łazienki w stylu shabby chic powinny być w delikatnej, subtelnej kolorystyce. Pastelowe kolory, biele, beże, czy rozbielone róże będą pasowały idealnie. Bardzo ciekawym i pasującym motywem są kwiaty, które wprowadzą do pomieszczenia nutkę romantyzmu.

Kolejnym motywem, który przypomina wiekowe wzory jest efekt koronki, czy haftu. Warto pamiętać, że wzory na kafelkach powinny być delikatne i subtelne. W łazience shabby chic nie ma miejsca na wyraźny dekor.

Drugie życie mebli

Łazienka w stylu shabby chic to miejsce, w którym stare meble zyskują drugie życie. Meble znalezione na giełdzie staroci, w internecie, czy sklepie ze starociami odnowione będą idealnie pasowały do nastrojowego, kobiecego wnętrza.

Biel jest wyznacznikiem shabby chic. Malując meble na biało nie trzeba zwracać uwagi na to, czy farba dokładnie pokryje powierzchnię. Słoje, przecierki, popękana farba sprawią, że meble będą wyglądały na autentyczne, stare i wiekowe.

Mimo, iż shabby chic jest stylem, który odwołuje się do przeszłości, jest bardzo elegancki. Warto o tym pamiętać. Shabby chic to nie zbieranina niepasujących do siebie staroci. Bardzo ważne jest wykończenie mebli. Lite drewno jest idealnym materiałem dla mebli łazienkowych. Wykończenia mosiężne będą idealnym uzupełnieniem. Uzupełnieniem takiego wnętrza będzie wanna wolnostojąca, która doda pomieszczeniu klasy.

Dodatki tworzą klimat

Ozdobne lustro, stary wieszak, czy szafka na kosmetyki to elementy wystroju, które będą przysłowiową kropkę nad „i”.

W łazience shabby chic nie wolno zapomnieć o typowo kobiecych, romantycznych dodatkach. Świece, szklane słoiczki z kosmetykami, czy piękna mydelniczka to detale, które mają ogromne znaczenie. Ręczniki, dywanik, drobne akcesoria łazienkowe pozwolą na wprowadzenie delikatnego koloru do łazienki.

Łazienka w stylu shabby chic jest miejscem, gdzie przyjemnie się odpoczywa. Warto jednak pamiętać, że jest to styl, w którym bardzo łatwo popaść w przesadę. Granica między subtelnym urokiem delikatnej elegancji, a kiczem cukierkowatego pomieszczenia jest bardzo płynna, a przekroczenie jej da efekt przesłodzonej łazienki.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.