Zimowe tapety – niebanalny pomysł na wykończenie ścian

W ostatnim czasie na ścianach coraz chętniej kładziemy tapety. Możemy wybierać spośród licznych wzorów, kolorów, a także motywów. Jednym z nich są pory roku oraz elementy, które w największym stopniu z nimi kojarzymy. Doskonałym pomysłem na wykończenie ścian będą tapety zima. Możemy wybrać je zarówno do salonu, jak i pokoju dziecięcego oraz sypialni. Jakie są podstawowe zalety zimowych tapet?

Pora roku, którą uwielbiamy

Potocznie mówi się, że ulubioną porą roku Polaków jest lato. W rzeczywistości jednak wielu z nas wprost uwielbia zimę, która – wbrew pozorom – daje nam bardzo wiele możliwości. Zimą możemy nie tylko wybrać się na sanki, ale również podziwiać piękne, ośnieżone drzewa, domy, czy też góry. A gdyby tak przenieść trochę zimowego krajobrazu do swojego mieszkania? Czemu nie! Pomóc w tym mogą piękne tapety zima z różnorodnymi motywami. Niektóre tapety cechuje swoisty minimalizm – zawierają one jedynie drobne motywy reniferów lub gór. Inne zaś przedstawiają bajkowe wręcz krajobrazy, które dzięki tapetom zima możemy podziwiać nie tylko w książkach czy na szklanym ekranie.

Do jakich wnętrz?

Tapety zima doskonale sprawdzają się w wielu rodzajach wnętrz. Przede wszystkim będą one niebanalnym uzupełnieniem salonu – nie muszą zdobić wszystkich ścian, wystarczy jedna, na której pojawi się tapeta z zimowymi motywami. Pozwoli to nieco ożywić nasz salon. Tapety z krajobrazami zimowymi jak z bajki doskonale sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Zaś do sypialni czy przedpokoju możemy wybrać realistyczną tapetę zima, która przedstawia na przykład ośnieżone góry czy dachy domów. Tapety będą doskonałym uzupełnieniem wnętrza minimalistycznie urządzonego, a także takiego, które zostało udekorowane w stylu skandynawskim. Zimowe motywy pozwolą nam przypomnieć sobie o tej pięknej porze roku także latem, gdy wielu z nas tęskni na przykład za beztroską jazdą na nartach lub wspólnym lepieniem bałwana. 

Niebanalny wygląd mieszkania

Tapety zyskują coraz większą popularność zarówno wśród projektantów, jak i właścicieli mieszkań. Ci drudzy chcieliby swoje wnętrza wykończyć w niebanalny, niepowtarzalny wręcz sposób. Niemniej jednak okazuje się, że popularne tapety w asymetryczne wzory czy przedstawiające wiosenne bądź jesienne motywy możemy zobaczyć w bardzo wielu mieszkaniach. Zaś tapety zima to prawdziwy hit – nie tylko pięknie prezentują się na ścianach, ale również pozwalają wyróżnić nasze mieszkanie na tle innych. Każdy, kto jest spragniony ciekawych rozwiązań, powinien się na nie zdecydować. 

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *