Szkło na ścianę w kuchni – czy to dobry pomysł?

Urządzanie kuchni to ogromne przedsięwzięcie, podczas którego trzeba podjąć wiele różnych decyzji. Warto wiedzieć, które rozwiązania będą zarówno bardzo praktyczne, jak i estetyczne. Szkło na ścianę w kuchni, które montuje się pomiędzy górną, a dolną linią szafek, to świetna opcja, dzięki której każda kuchnia będzie prezentować się wyjątkowo.

Szyba do kuchni na ścianę

Kilka lat temu bardzo popularne stały się inne sposoby wykańczania kuchni. Zamiast klasycznych płytek sporo osób zaczęło montować szkło na ścianę w kuchni. Taka szyba w kuchni jest bardzo funkcjonalna. Z łatwością można ją wyczyścić, a ze względu na to, że można na niej nadrukować wiele ciekawych wzorów, istnieje sporo możliwości aranżacyjnych. Każdy, kto chce mieć kuchnię niebanalną i jedyną w swoim rodzaju, może zdecydować się właśnie na szkło w kuchni. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie? Ze względów wizualnych, praktycznych. Taką kuchnię łatwo utrzymać w czystości, a jeżeli szyba się znudzi, zawsze można wybrać inny wzór i zamontować ją na nowo. To zdecydowanie łatwiejsze niż na przykład skuwanie glazury.

Gdzie sprawdzi się szyba w kuchni?

Szybę w kuchni pomiędzy górnym, a dolnym ciągiem szafek, można zamontować zarówno w mieszkaniach inwestycyjnych, jak też w tych, w których mieszka się samemu. Często jest to rozwiązanie wybierane również w nieruchomościach, w których salon jest połączony z aneksem kuchennym. Jeżeli przykładowo urządza się nieduże mieszkanie na wynajem, to rozwiązanie będzie świetne. Z reguły szyba do kuchni na ścianę kosztuje mniej niż na przykład położenie glazury. Dodatkowo, tak jak wspominano już wcześniej, można zastosować różne ciekawe wzory, które będą na przykład świetnie współgrały i nawiązywały do innych elementów wystroju wnętrza.

W jakich mieszkaniach sprawdzi się szyba w kuchni?


W zależności od tego, jaki nadruk na szybie się wybierze, będzie ona bardzo dobrym wyborem na przykład do mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim lub loftowym. W szczególności w kuchniach prostych i minimalistycznych, w których zastosowano sporo ciemnych barw, szyba będzie jak znalazł. Nie jest to natomiast rozwiązanie do kuchni utrzymanych w stylu retro, vintage, a także kuchni klasycznych. Tam szyba będzie po prostu zbyt nowoczesnym elementem wystroju, który nie będzie dobrze współgrał z resztą aranżacji. Jeżeli brakuje pomysłów na to, jak ciekawie urządzić kuchnię z szybą, zawsze może na poszukać inspiracji w internecie. To właśnie tam znajduje się sporo zdjęć, na których można zobaczyć interesujące rozwiązania.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.