Nakładki na schody: nie tylko styl, ale i bezpieczeństwo

Nakładki na schody powoli wracają do łask i są widoczne coraz częściej w domach jednorodzinnych lub szeregowych. I nie można się temu dziwić: taki dodatek nie kosztuje majątku, a ma wiele zalet. Jakich? Przedstawiamy je poniżej.
 

Nakładki na schody to oryginalny styl 

Niektórym nakładki na schody mogą się kojarzyć ze starodawnymi półokręgami, które zauważalne były podczas wizyty u babci. Na szczęście w dzisiejszych czasach wybór już nie jest ograniczony, każda nakładka na schody wygląda niezwykle nowocześnie, a nawet futurystycznie. Oczywiście wybór nie ogranicza się wyłącznie do wzorów modernistycznych: osoba preferująca styl tradycyjny czy rustykalny również znajdzie coś dla siebie. Obecnie przykłada się większą wagę do wystroju wnętrz niż jeszcze kilkanaście lat temu i ten trend jest widoczny nawet w nakładkach na schody. Paleta tych dodatków jest ogromna. Nie tylko szeroka gama wyboru kolorów, rozmiarów, ale i kształtów może przyprawić o zawrót głowy. Eleganckie prostokątne czy klasyczne półokrągłe? A może cieniutkie stylowe paski? Czerwone, granatowe czy jednak szare? Zasłaniające cały stopień, czy może tylko połowę? Jedyne, co Cię ogranicza, to wyobraźnia! Przystrojenie schodów oryginalnymi nakładkami nada Twoim wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Niejedna osoba pozazdrości Ci wyczucia stylu!
 

Nakładki na schody to bezpieczeństwo

Atrakcyjności nakładkom na schody dodaje fakt, że tak niepozorna dekoracja może być jednocześnie wielofunkcyjna. Nakładki są stabilne i zapobiegają poślizgnięciu się: nie musisz więc się martwić, gdy ktoś z Twojej rodziny spiesznie schodzi lub wchodzi po schodach. Dzięki nakładkom na schody masz spokojniejszą głowę, bo wiesz, że zapobiegną wypadkowi. W naszym codziennym, zabieganym życiu rzadko dbamy o ostrożność — zamyśleni galopujemy przed siebie i nie zastanawiamy się, czy dobrym pomysłem jest bieganie po gładkich, wypolerowanych stopniach. Nakładki sprawiają, że masz przynajmniej jedno zmartwienie mniej.
 

Nakładki na schody to gwarancja zadowolenia

Wielofunkcyjność nakładek na schody oraz ich niewielki koszt sprawiają, że stają się coraz popularniejsze wśród Polek i Polaków. Nie tylko profesjonalni dekoratorzy wnętrz, ale i zwykli miłośnicy oryginalnych dekoracji coraz częściej zwracają uwagę na ten niepozorny dodatek. Nakładki na schody nie tylko pięknie wyglądają i zapobiegają urazom, ale również oddają wrażenie przytulności i ciepła.
Możesz przekonać się o tym sam, dokonując zakupów w naszym sklepie. W naszym asortymencie na pewno znajdziesz coś dla siebie!
 

Redakcja stylidesign.pl