Sauna w łazience

Nowoczesne łazienki wyglądają zgoła odmiennie od tych, które były projektowane jeszcze kilkanaście lat temu. Wskazuje się, iż w jej ramach niezbędne jest obecnie zapewnienie optymalnej przestrzeni do relaksu.

Domowe SPA

Tym samym łazienki w stylu modernistycznym często stanowią namiastkę centrum SPA. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być założenie sauny. W ramach takiego niewielkiego pomieszczenia wystarczy zapewnić odpowiedni dopływ ciepła oraz warstwę termoizolacyjną, która zatrzyma przepływ ciepła do reszty powierzchni łazienkowej. Przebywanie w saunie przez okres przynajmniej dziesięciu minut łagodzi nerwy, jak również pozytywnie wpływa na krążenie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na taką aranżację łazienki, aby znalazło się miejsce również dla kabiny termalnej. Co ważne, uzyskanie odpowiedniej ilości ciepła nie wymaga stosowania specjalistycznej aparatury. Z powodzeniem można wykorzystać niewielki piecyk, który generuje energię pozwalającą na ogrzanie nawet trzech osób jednocześnie przebywających w saunie.

Warto jednak pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach

Sauna w łazience powinna przylegać bezpośrednio do jednego z kątów pomieszczenia. Takie rozwiązanie zapewnia najbardziej optymalny przepływ ciepła, jak również cyrkulację powietrza na najwyższym możliwym poziomie. Ponadto należy mieć na uwadze, iż po saunie niezbędne jest zażycie kąpieli bądź skorzystanie z natrysku. Tym samym warto tak rozplanować przestrzeń, aby dojście z sauny pod prysznic nie było zbyt uciążliwe. Jednocześnie istnieje alternatywne rozwiązanie, polegające na zamontowaniu beczki z zimną solanką. Taka opcja wymaga jednak zainwestowania pokaźnej ilości środków pieniężnych, bowiem woda w takiej beczce musi być utrzymywana w odpowiednio niskiej temperaturze. Jednak korzyści, które przemawiają za stosowaniem skoków temperatur, są na tyle znaczące, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z omawianego rozwiązania. Jeżeli zaś chodzi o wnętrze sauny, należy unikać wykładania go płytkami. Wskazuje się, że gorące powietrze nagrzewa powierzchnię kafelków, przez co kontakt skóry z nimi może zakończyć się poparzeniem. Dlatego zdecydowanie lepiej jest skorzystać z możliwości wyłożenia wnętrza sauny deskami. Co ważne, także w tym zakresie nie należy stawiać na dowolność. Pewne rodzaje drewna butwieją pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać deski sosnowe, dębowe lub olchowe. Zapewniają one wysoki komfort podczas siedzenia i jednocześnie nie powodują bolesnych otarć.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.