Jakie zasłony do szarych ścian?

Szarość od wielu lat gości na salonach i jest motywem przewodnim dla licznych nowoczesnych aranżacji wnętrz. Architekci po prostu ją kochają. Uwielbiają tworzyć projekty bazujące wyłącznie na różnych odcieniach tego jednego koloru i trzeba przyznać, ze ich dzieła wyglądają niesamowicie i robią spore wrażenie. Szarość zupełnie inaczej zachowuje się jednak na zdjęciach, a inaczej w życiu codziennym. Wypełniona nią przestrzeń z czasem zaczyna wadzić domownikom, którzy dostrzegają, że takie jednolite aranżacje nie są zbyt przytulne i nijak nie poprawiają ich nastroju. W takim przypadku nie trzeba jednak od razu rekonstruować całego mieszkania, by poczuć się w nim lepiej. Wystarczy dobrać odpowiednie zasłony do szarych ścian, które zdołają ożywić całe wnętrze, stając się jego radosnym elementem.

Zasłony to dość standardowe dekoracje mieszkalne

Są na tyle uniwersalne i zróżnicowane, że każdemu powinny odpowiadać. Wystarczy dopasować je do projektowanej przestrzeni. A jak to zrobić w przypadku pokoju, którego wszystkie ściany zostały pomalowane farbą o szarym odcieniu? Aby do takiej przestrzeni dopasować właściwy kolor zasłon, wypadałoby najpierw zastanowić się nad tym, z jakim typem szarości ma się do czynienia. Ta barwa występuje w końcu w wielu różnych odsłonach. Szarości bywają bardzo ciepłe, średnio chłodne lub zimne, a od ich temperatury zależeć będzie to, jaki kolor najlepiej się do nich dopasuje. Warto też pomyśleć nad efektem, jaki chciałoby się uzyskać.

Mocniejszy charakter

Jeżeli pomieszczenie zostało zdominowane przez ciepły odcień szarych ścian, warto by było nadać mu nieco mocniejszego charakteru i delikatnie je oziębić, dobierając zasłonki o zielonej barwie. Nie muszą mieć one wcale intensywnego koloru. Oliwkowa zieleń jest równie efektowna i piękna, a doskonale przełamuje czerwone i pomarańczowe tony ciepłej szarości. Jeżeli chodzi natomiast o zasłony do szarych ścian o niskiej temperaturze, powinny mieć one kolor znacznie bardziej delikatny. Dobrze sprawdzą się tutaj wszelkie odmiany pudrowych odcieni. Delikatny i romantyczny róż cudownie ociepli klimat wytworzony przez ziąb szarych ścian.

Oczywiście te wszystkie wyżej wymienione kompilacje kolorów są tylko typowymi propozycjami, opierającymi się na ogólnych zasadach łączenia barw o odmiennych temperaturach. Nikt nie musi koniecznie się ich trzymać. Jeżeli domownicy mają zupełnie inny pomysł na aranżację pomieszczeń, to właśnie go powinni zrealizować – tylko w taki sposób stworzą mieszkanie, które rzeczywiście będzie ich dziełem.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.