Kolorowe kanapy we wnętrzu – modne?

Umeblowanie salonu powinno przede wszystkim być funkcjonalne. Zaznacza się, iż przestrzeń do rekreacji i wypoczynku powinna zapewniać również wszystkim domownikom niebywały komfort. Warto w tym zakresie odwołać się do utrwalonych latami praktyki wzorców.

Jaką kanapę wybrać?

W każdym salonie powinna znajdować się przynajmniej jedna kanapa. Jest to praktyczny mebel o charakterze wypoczynkowym, który może mieć również funkcję sypialną. Nie bez znaczenia pozostaje wygląd kanapy. Powinna ona doskonale komponować się z barwą ścian. Obecnie dostępne są kolorowe kanapy, które świetnie sprawdzają się w każdej przestrzeni dziennej. Wybór jednej barwy z szerokiej gammy kolorystycznej może być jednak utrudniony zważywszy na fakt, iż stworzenie unikalnej kompozycji zależy od wielu czynników. Przede wszystkim kolor oraz faktura powierzchni kanapy muszą być w pełni dostosowane do nastroju wnętrza. W przypadku salonów pomalowanych w ciepłe barwy, doskonale sprawdzają się meble w kolorach pastelowych. Ich wybór w ostatnich latach jest ogromny, dlatego każdy z pewnością znajdzie model, który będzie pasował do jego indywidualnych upodobań.

Dobór kanapy

Inaczej wygląda kwestia doboru kanapy w przypadkach, gdy ściany pomalowane są na kolor zielony. Wówczas doskonałym rozwiązaniem wydaje się być zakup mebli w kolorze szarym. Co ważne, możliwe jest dopasowanie narzut w zielonkawym kolorze lub oliwkowym. Nie bez znaczenia dla wystroju całego wnętrza ma również wzajemna korelacja pomiędzy barwami poszczególnych mebli w salonie. Cały zestaw wypoczynkowy – począwszy od foteli, skończywszy na kanapie – powinien być w tym samym kolorze. Natomiast większe trudności sprawia dobór odpowiedniego stołu i krzeseł. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które sprawdza się niemal w każdej sytuacji, jest drewniany stół z nielakierowaną powierzchnią, z którym zestawia się krzesła w stylu klasycystycznym. Warto wskazać, że takie meble z powodzeniem można zakupić w niemal każdym sklepie z artykułami do urządzenia domu. Kolor obić krzeseł również nie powinien być dziełem przypadku – rekomenduje się tapicerki o tej samej barwie co materiał na powierzchni kanapy i foteli.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie doboru optymalnych mebli do salonu można skorzystać z usług projektanta wnętrz. Taki fachowiec dysponuje pełną wiedzą na temat aktualnie stosowanych rozwiązań. Będzie on w stanie wskazać dostępne na rynku produkty, które idealnie wypełnią daną przestrzeń i sprawią, że wypoczynek w jej obrębie będzie wygodny i praktyczny.

Redakcja stylidesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.